Menu

Pomóż Dorotce - zbieramy na operacje

Rodzice chorej Dorotki proszą o wsparcie. Dziecko czeka niebawem kosztowna operacja w Niemczech, która ma pomóc jej w osiągnięciu sprawności.

Pomóż Dorotce - zbieramy na operacje
3,5-letnia Dorotka to mieszkanka Jedliny-Zdroju. 18 lipca czeka ją poważna i kosztowna operacja w klinice w Niemczech. Dziewczynka urodziła się z rozszczepem kręgosłupa. Choć jak mówią jej rodzice, możliwe że nigdy nie będzie samodzielnie chodzić, to ma szansę na poprawę swojego stanu zdrowia i choć częściową samodzielność dzięki operacjom i rehabilitacji.
 
- Zbieramy pieniążki na operację dla Dorotki. Operacja pomoże przygotować Dorotkę do pionizacji w odpowiednim sprzęcie. Zostanie wykonana operacja stóp, po to żeby je trochę wyprostować, bioderka i kolan - mówi Katarzyna Nowak, mama Dorotki. 
 
- Sama operacja plus dojazd i pobyt to około 30 tysięcy złotych, przy czym od razu po zameldowaniu się musimy zapłacić 50% ceny sprzętu, którego cenę poznamy 13 czerwca i będzie to około 50 tysięcy złotych, czyli musimy mieć 80 tysięcy złotych żeby tam pojechać – mówi tata Dorotki.
 
Dziewczynka jest chora od urodzenia, rodzice dowiedzieli się o jej schorzeniach już w trakcie ciąży. Prawdopodobnie operacja, którą przejdzie dziecko w lipcu – nie będzie ostatnią.
 
- Dorotka będzie miała podcięte ścięgna Achillesa, nie wiadomo czy za jakiś czas nie trzeba będzie zrobić operacji w celu wyprostowania stóp. Dorotka ma też problemy z zakotwiczonym rdzeniem kręgowym. W zeszłym roku miała na to operację, ale rdzeń znów się zakotwiczył i nie wiadomo czy nie będzie nas czekała kolejna operacja na plecki – mówi mama Dorotki.
 
 
Pomóc można wpłacając pieniądze na konto Fundacji Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Salvator” oraz za pośrednictwem strony pomagam.pl/operacjadorotki. Szczegóły na portalu walbrzych24.com. 30 czerwca zostanie w Głuszycy zorganizowany festyn, podczas którego będą zbierane środki na operacje. 
 
W.Blicharz
foto: WTV
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

leczenie  |   Dorotka  |   zbiórka  |  

Zdjęcie z drona dla Antosia

Zbieramy na operację Andrzeja. Pomożecie ?

Sukces zbiórki dla Antosia - w ostatniej chwili

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij