Prokuratura stawia zarzuty zabójstwa 22-latkowi (AKTUALIZACJA)

Zarzut zabójstwa 10-letniej Kristiny usłyszał zatrzymany wczoraj przez policje 22-latek. W nocy mężczyznę przewieziono do świdnickiej prokratury. Jak informuje pap.pl podejrzany przyznał się do winy. Prokurator Mariusz Pindera z Prokuratury Okręgowej w Świdnicy nie chce jednak komentować tych informacji.

 
  

Jak udało się nieoficjalnie ustalić, podejrzany to Jakub A. student mieszkający na wrocławskich Partynicach. Podejrzewany o morderstwo 22-latek zatrzymany został wczoraj po południu.  Wiadomo, że ma 22-lata, nie jest mieszkańcem Mrowin (gdzie mieszkała 10-latka), ale jest z Dolnego Śląska. Około godziny 1 (w nocy z niedzieli na poniedziałek) 22-latek przewieziony został do świdnickiej Prokuratury Okręgowej. Przed budynkiem  prokuratury zebrał się tłum ludzi, padały groźby pod adresem zatrzymanego. 


Dziś ma zapaść decyzja o przeprowadzeniu wizji lokalnej. Dla dobra śledztwa prokuratura  nie udziela zbyt wielu informacji. 

- 22-letni mężczyzna, podejrzany o zabójstwo 10-latki z Mrowin, usłyszał w nocy zarzut zabójstwa - mówił Marek Pindera z Prokuratury Okręgowej w Świdnicy.

 

Dziewczynka wyszła w czwartek rano do szkoły, ale nie wróciła do domu.  Ostatni raz widziała ją wychowawczyni 200 metrów od miejsca zamieszkania. Martwą dziewczynkę znalazł kilka godzin później (około godz. 17:00) mieszkaniec podżarowskiej wsi Mrowiny. Ciało było częściowo roznegliżowane. 

- Przyczyną śmierci 10-letniej dziewczynki były rany kłute klatki piersiowej i szyi. – poinformował prokurator Marek Rusin, jak dodaje, ran było bardzo wiele, a zabójstwo miało podłoże seksualne. 
 
Prokuratura nie wyklucza, że dziewczynka dobrowolnie poszła z mordercą bo była to osoba jej znana, druga z wersji mówi o tym, że mogła zostać na siłę wciągnięta do samochodu. Prokuratura przyjęłą kilka hipotez, zostaną one poddane analizie.  Zabezpieczono też ślady biologiczne, które mogą pochodzić od sprawcy, zostaną one poddaną ekspertyzie. 
 
adm
foto: ilustracyjne


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno