Arcybiskup Charles Scicluna: 'zrobiłem, co do mnie należało'

- Nie tracę i nigdy nie stracę nadziei, że uda nam się te sytuacje w Kościele uzdrowić -  mówił abp Charles Scicluna podczas Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, które odbyło sie w Wałbrzychu i Świdnicy. Głównym tematem piątkowych rozmów była chrona dzieci i młodzieży oraz program duszpasterski. 


 

- Jesteśmy,  jak przypominał kiedyś papież Franciszek,  wezwani, aby nie zacierać ani nie ukrywać swych ran.  To Kościół z ranami jest w stanie zrozumieć rany dzisiejszego świata i utożsamiać się z nimi, towarzyszyć im i próbować je leczyć – powiedział Prymas Polski abp Wojciech Polak podczas Mszy św. w Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego w Wałbrzychu

 

Uroczysta Eucharystia z udziałem  Episkopatu Polski była celebrowana w piątek (14 czerwca)  na rozpoczęcie drugiego dnia obrad  383. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, które odbyło się w Wałbrzychu i Świdnicy.
 

Podczas obrad biskupów głównymi tematami była ochrona dzieci i młodzieży oraz program duszpasterski. Jednym z zaproszonych gości był abp Charles Scicluna, sekretarz pomocniczy Kongregacji Nauki Wiary.  Został on zaproszony przez Konferencję Episkopatu Polski, by podzielić się swoją wiedzą nt. kwestii wykorzystywania seksualnego małoletnich przez niektórych duchownych oraz przeprowadzić dzień studyjny.

- Jestem człowiekiem nadziei, przyjechałem do polskich biskupów, zrobiłem, co do mnie należało i mam wielką nadzieję, że także polscy biskupi zrobią to, co trzeba. Nie tracę i nigdy nie stracę nadziei, że uda nam się te sytuacje w Kościele uzdrowić -  mówił abp Charles Scicluna.

"Terapia nie jest prosta, Chrystus chce uratować uczniów przed zamknięciem się w ich grzechu i izolacji" - napisał na tweeterze Prymas Polski abp Wojciech Polak.


adm
foto: użyczone

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno