Cała Polska Czyta Dzieciom

Najmłodsi odpowiadali na na pytania związane z Unią Europejską, a dorośli czytali im fragmenty książek. Odbył się XVIII Finał Kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom" w   Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Wałbrzychu.

Głównym organizatorem akcji w naszym mieście jest Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna na ul. Matejki 7. Rokrocznie do współpracy zapraszana jest także inna placówka oświatowa z Wałbrzycha. W tym roku Finał został przygotowany we współpracy z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Wałbrzychu.
 
Oprócz dzieci i nauczycieli w Finale uczestniczyli zaproszeni goście, m.in. Pani Prezydent Sylwia Bielawska, wizytator Danuta Pierzynka, radna Marta Tumidalska, dyrektor Lidia Ściwiarska. Zgodnie z tradycją zaproszeni Goście - dorośli odczytali „Lokomotywę" Juliana Tuwima, z podziałem na role. Następnie dorośli prezentowali, także czytając, fragmenty książek związane tematycznie z państwami Unii Europejskiej.
 
Został sprawdzona znajomość tematyki przez młodych uczestników Finału. Musieli odpowiedzieć na pytania związane z Unią Europejską. Rozstrzygnięto również konkurs plastyczny: „Jestem Polakiem – Jestem Europejczykiem", który został przeprowadzony w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Wałbrzychu. Owocem tych działań był wspólnie wykonany przez dzieci oraz dorosłych - Europejski Pociąg, który ozdobił ściany Poradni.
 
Niespodziankę muzyczną w tym roku przygotował nauczyciel Zespołu Szkół Muzycznych w Wałbrzychu, który przygotował oprawę muzyczną i wykonał wspólnie z dziećmi hymn Polski oraz hymn Unii Europejskiej. 
Ja co roku do akcji włączyły się Warsztaty Terapii Zajęciowej (usytuowane przy ul. Nałkowskiej), którzy własnoręcznie wykonali upominki/ nagrody dla zaproszonych Gości. 
 
Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali książeczki, dyplomy oraz słodkie upominki ufundowane przez Organizatorów.
 
 
red
foto: użyczone
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno