Korki w Śródmieściu... i jak je ominąć ?

Zgodnie z zapowiedziami w miniony weekend zmieniono organizację ruchu w okolicach Placu Grunwaldzkiego. W poniedziałkowy poranek zaczeły tworzyć się większe niż zwykle korki.

Zmiana organizacji ruchu jest spowodowana budową obwodnicy zachodniej Wałbrzycha. O tym, że ta inwestycja będzie bardzo mocno oddziaływać na ruch drogowy w mieście mówiło się od dawna. Teraz na kolejnych odcinkach dróg plany wchodzą w życie.
 
 
 
W miniony weekend nastąpiło przeorganizowanie ruchu na ul. Sikorskiego, Kolejowej, Wysockiego i Chrobrego. Na co dzień to jedne z najbardziej zatłoczonych ulic w mieście więc wszelkie zmiany mocno odbijają się na czasie przejazdu tymi odcinkami. Jeszcze w weekend przy małym natężeniu ruchu nie było to tak widoczne ale gdy w poniedziałek rano większość wałbrzyszan ruszyła do pracy zaczęły tworzyć się spore korki praktycznie na wszystkich drogach dochodzących do tego skrzyżowania.
 
 
Gdy minęły godziny porannego szczytu natężenie ruchu na linii ul. Sikorskiego - Kolejowa wróciło do stanu, jaki mieliśmy przed remontem. Gorzej sytuacja wygląda na osi ul. Wysockiego, zarówno w kierunku Białego Kamienia jak i Śródmieścia. Z obu stron z trzech pasów do skrętu w trzech kierunkach pozostało po jedym pasie z możliwością jazdy w dwóch kierunkach, dlatego tu korki tworzą się nawet po godzinach szczytu. Na przykład przejazd od Starej Kopalni do świateł na Sikorskiego na odcinku niespełna kilometra zajmuje nawet około 10 minut. Dlatego jadąć z Białego Kamienia do centrum warto rozważyć objazd przez ulice II Armii i 1 Maja. Trasa ta jest dłuższa o około 1,5 km ale zyskujemy około 5 do nawet 10 minut.
 
 
Jadąc z północnej części miasta (Szczawienko, Podzamcze) warto skierować się na wschodnią obwodnicę czyli ul. Uczniowską, Stzegomską i Swidnicką, gdzie wprawdzie dokładamy  około 5 km ale czas przejazdu może być krótszy o kilka do nawet kilkunastu minut w godzinach szczytu.
 
 
plr
foto: P.Tokarski
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno