Lato w Wałbrzychu - sprawdźcie ofertę

Kto powiedział, że w wakacje trzeba wyjeżdżać by ciekawie spędzić czas? Wałbrzyskie instytucje kultury przygotowały bogatą ofertę na letni czas. Sprawdźcie szczegóły.

Każdy kto do tej pory nie miał okazji zobaczyć wystawy „Przestrzeń pomiędzy" w ogrodach wałbrzyskiej Palmiarni - będzie mógł 20 czerwca spotkać się z samą autorką. Joanna Stoga oprowadzi po swojej wystawie i opowie o technice, którą wykonuje swoje prace. Spotkanie jest otwarte. To nie wszystkie atrakcje przygotowane przez BWA.
 
- W wakacje zaplanowano warsztaty fotograficzne. Zgłębimy nieodkrytą jeszcze przestrzeń Palmiarni. W programie warsztatów znalazły się podstawy fotografii, nauka prawidłowego kadrowania. Więcej informacji na naszej stronie i FB. Obowiązują zapisy, liczba osób ograniczona - mówi dyrektor BWA Piotr Micek.
 
Dla amatorów kina - filmowa oferta Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury. Projekcie zaplanowano w ogrodach wałbrzyskiej Palmiarni.
 
- Wyświetlimy dwie produkcje: „Tarzana legendę” to już 19 lipca o 21:30. Natomiast 2 sierpnia zaplanowaliśmy projekcję filmu „7 minut po północy”. Start również o 21:30. Zapraszam także do WOK na Piaskowej Górze,  tam tygodnie tematyczne w ramach „Wakacji z WOK”, szczegóły na naszej stronie internetowej - mówi dyrektor WOK Jarosław Buzarewicz.
 
Z kolei entuzjaści jogi będą mogli uczestniczyć w treningach już od 22 lipca o 17:30 przez cztery kolejne poniedziałki z rzędu w ogrodach Palmiarni.
 
W Zamku Książ będą obchodzone urodziny księżnej Daisy. 28 czerwca o godzinie 18.00 w Sali Maksymiliana uroczysty koncert na jej cześć - „Talenty Azji dla księżnej Daisy”. Koncert otwarty dla publiczności po wcześniejszych zapisach. 
 
Z kolei 17 lipca do Wałbrzycha przyjedzie chór „Derme” z Litwy. 18 lipca w Sali Balowej Zamku Książ zaplanowano projekcję filmu „Trędowata” w wersji cyfrowej. Z tej okazji odbędzie się także spotkanie z odtwórczynią jednej z głównych ról, Elżbietą Starostecką. Obowiązują wcześniejsze zapisy. W weekend 20-21 lipca zaplanowano Międzynarodowe Zawody w Powożeniu im. Księżnej Daisy. 
 
W.Blicharz
foto:walbrzych24.com
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno