Koncert w Broumowskim Klasztorze
Zapraszamy mieszkańców Wałbrzycha i regionu na koncert muzyki klasycznej w Broumowskim Klasztorze. Soliści i orkiestra Teatru Narodowego w Pradze wykonają  „Dies Numini et Principi“ autorstwa Augustin Šenkýř:
 
 
Letni festiwal muzyczny „Skarby Ziemi Broumovskiej” (Za poklady Broumovska ) każdego roku przyciąga publiczność swoimi dziesięcioma wyjątkowymi koncertami, które odbywają się z udziałem znakomitych czeskich i zagranicznych artystów, w unikatowej atmosferze kościołów barokowych. 
 
Genius loci regionu broumovskiego, historia benedyktynów i architektura wkomponowana w niezwykły pejzaż..., to wszystko w połączeniu z muzyką klasyczną stanowi o niepowtarzalności atmosfery. Koncerty odbywają się w każdą sobotę wakacji o godz. 18.00, za każdym razem w innym barokowym kościele regionu broumovskiego.
 
Bilety są w formie dobrowolnych datków, które są przeznaczone na restaurację zabytkowych kościołów, w których koncerty się odbywają.
 
29 czerwca – sobota godzina 18:00
Kościół Klasztorny św. Wojciecha
Broumov (Czechy).


opr. kama
foto: użyczone

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno