Ruszyła rozbudowa centrali GOPR

Główna siedziba Wałbrzysko-Kłodzkiej grupy GOPR rośnie w oczach. Trwa rozbudowa siedziby, która poprawi komfort pracy i skuteczność naszych ratowników.

GOPR-owcy z Wałbrzycha to doskonale wyszkoleni i posiadający wysokiej klasy sprzęt ratunkowy fachowcy. Niestety dotychczasowe warunki, w jakich oczekiwali na wezwanie o pomoc dalekie były od ideału. Stąd konieczność rozbudowy centrali.
 
- To będzie głównie część magazynowa i garażowa naszej stacji ratunkowej. Będą tu również sale wykładowe dla ratowników, miejsce gdzie będziemy mogli zaprosić dzieci, młodzież i wszystkich zainteresowanych na szkolenia i prelekcje związane z bezpieczeństwem w górach. mamy coraz więcej nowoczesnego sprzętu ale wymaga on też dobrych warunków do przechowywania, co przekłada się także na gotowość do wyjazdu. Obecnie mamy tak upakowane garaże, że nie jesteśmy w stanie szybko wyjechać bo trzeba przestawiać pojazdy, ładować lawety. Tu będziemy mieli wszystkie pojazdy przygotowane do natychmiastowego wyjazdu - zapowiada naczelnik Wałbrzysko-Kłodzkiej Grupy GOPR Łukasz Pokorski.
 
 
Ratownicy chcą być skuteczniejsi zarówno zimą jak i latem, ponieważ w górach sezon turystyczny trwa praktycznie przez cały rok. Teraz narciarzy zastępują spacerowicze ale oni także ulegają wypadkom a teren działania naszego GOPR-u rozciąga się od Lubawki aż po Biskupią Kopę w górach Oławskich.
 
- Jesteśmy jedną z największych grup w Polsce a jeżeli chodzi o rozległość terenu, długość linii granicznej, która przebiega przez łańcuchy górskie na pograniczu polsko-czeskim to chyba nie ma drugiej takiej grupy w Polsce z tak szerokim terenem działania - twierdzi Łukasz Pokorski.
 
 
Planowany termin zakończenia budowy to czerwiec przyszłego roku. Koszt to ponad 1,6 mln zł. Nieco ponad milion złotych pochodzi z dofinansowania ze środków Aglomeracji Wałbrzyskiej, reszta to środki własne GOPR-u.
 
plr
foto: P.Tokarski
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno