Co w lesie piszczy?
Ogródek edukacyjny „Co w lesie piszczy?”  na terenie mieroszowskiego  Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej już otwarty. Ogród powstał dzieki pomocy wałbrzyskiej Toyoty w ramach programu "Dobre Pomysły Zmieniają Nasz Świat". 
 
Wyświetl galerię 1/13
To pierwszy z czterech zrealizowanych w tym roku projektów w ramach IX edycji „Funduszu Toyoty  – Dobre Pomysły Zmieniają Nasz Świat” zainicjowanego przez fabrykę Toyoty w Wałbrzychu. Jego założeniem było zagospodarowanie terenu należącego do Ośrodka Pomocy Społecznej, zlokalizowanego za budynkiem dawnego gimnazjum, na którym powstał skrawek lasu ukazujący życie zwierząt i roślin z bliska.  Wyznaczony obszar został zaaranżowany w postaci lasu edukacyjnego. Głównym materiałem wykorzystanym do budowy było drewno, z którego wykonano między innymi: mrowisko, kretowisko, lisią norę, domki dla owadów, karmniki, stół i siedziska z pni, zegar słoneczny, tropy na plastrach drewna, rzeźby przedstawiające zwierzęta i owoce leśne oraz tabliczki informacyjne. Wartość projektu wyniosła 26 tys. zł z czego dotacja z Funduszu Toyoty to blisko 20 tys. zł.

 
Projekt został zrealizowany przy współudziale wolontariuszy, w tym pracowników firmy Toyota Motor Manufacturing Poland, uczniów z Zespołu Szkół nr 5 im. Maksymiliana Tytusa Hubera w Wałbrzychu, pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej w Mieroszowie oraz wielu partnerów. Jego odbiorcami są dzieci ze szkół, przedszkoli oraz cała społeczność lokalna.

 
- To pierwszy tego typu projekt edukacyjny realizowany w okolicy. Każdy chętny może zobaczyć na własne oczy efekty naszej wspólnej pracy. W lesie edukacyjnym będą odbwać się również dedykowane zajęcia dla grup zorganizowanych . Chcemy pokazać dzieciom z bliska, co kryje w sobie las i że jest on domem dla zwierząt i roślin. Wierzymy, że stworzenie tego ogrodu przyczyni się do aktywnego spędzania czasu wolnego na łonie natury rodzin z dziećmi, z korzyścią dla przyrody, która nas otacza i nas samych  - mówiła dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Mieroszowie, Marta Jaroszewska.opr. adm
foto: użyczone


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno