Menu

PWSZ ma już 20 lat

Jubileusz 20-lecia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałbrzychu. Uroczystość odbyła się w Teatrze im. H. Wieniawskiego w Szczawnie-Zdroju.

PWSZ ma już 20 lat
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa ma już 20 lat.  Genezą jej powstania były liczne lokalne inicjatywy, dostrzegające skutki reformy administracyjnej m. in. likwidacji województwa wałbrzyskiego.
 
Droga, którą przemierzyła uczelnia w Wałbrzychu, rozpoczęła się 15 czerwca 1999 roku, kiedy to rozporządzeniem Rady Ministrów została powołana do życia - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Wałbrzychu - publiczna autonomiczna szkoła wyższa, której misją była i jest działalność dydaktyczno-naukowa, organizacyjna, społeczno-kulturalna oraz sportowa. 
 
Na początku, kształcenie studentów realizowane było w ramach specjalności, aż do kluczowego momentu - września 2004 roku, kiedy to Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu wydało zgodę na ich przekształcenie w kierunki studiów. Dzisiaj PWSZ kształci na dziewięciu kierunkach studiów pierwszego stopnia (studia licencjackie i inżynierskie) oraz na dwóch kierunkach magisterskich i jak zapowiedział rektor - od 2020 roku oferta uczelni poszerzy się o kolejne, nowe, atrakcyjne dla młodych ludzi programy kształcenia. 
 
Nie zabrakło wspomnień o osobach, które w szczególny sposób już  zapisały się krótkiej, dwudziestoletniej historii. Ze szczególną atencją rektor przywołał postaci  pierwszego rektora uczelni, prof. dra hab. Czesława P. Dutki, śp. prof. dr hab. Elżbiety Lonc – rektor w latach 2008-2016, pierwszego długoletniego przewodniczącego Konwentu mgra inż. Henryka Gołębiewskiego oraz Romana Szełemeja, który funkcję przewodniczącego sprawował do 2018 r.. Nie zapomniano o działalności na rzecz PWSZ w Wałbrzychu długoletniego (1999-2018) kanclerza, mgra Jana Zwierki.
 
Prowadzenie kształcenia na kierunkach o profilu praktycznym zobowiązuje do wyposażania powierzchni dydaktycznych i ich unowocześniania. Starania PWSZ w Wałbrzychu kolejny raz zostały docenione przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, czego wyrazem było znalezienie się na liście 15-tu wyróżnionych państwowych wyższych szkół zawodowych w Polsce, w programie wsparcia kształcenia praktycznego, w ramach którego uczelnia dwukrotnie otrzymała milion złotych oraz ponad 15 mln złotych na przyszłe inwestycje.
 
 
 
opr.red
foto:użyczone
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

20-lecie  |   PWSZ  |   uczelnia  |   Wałbrzych  |   jubileusz  |  

Co udało sie zrobić ? Prezydent podsumował 5-letnią kandencję

Wszystkie ręce na pokład — Wałbrzych walczy z zimą

Będzie taniej z kartą ''Kocham Wałbrzych''

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij