Technologie XXI wieku w średniowiecznym Zamku Grodno (FOTO)

Centrum Bioedukacji Multimedialnej  w Zamku Grodno oficjalnie otwarte. Turyści mogą tu poznać przyrodę Rezerwatu Góra Choina oraz Gór Sowich. Wszystko podane w nowoczesnej formie, ale umiejętnie wkomponowanej w średniowieczne mury zamku.

Centrum Bioedukacji Multimedialnej to część większego projektu, w skład którego wchodzą jeszcze dwa elementy – kładka nad Jeziorem Bystrzyckim oraz akwarium w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego.
 
W ramach centrum powstały dwie sale – pierwsza z nich poświęcona jest nietoperzom. W niej turyści obejrzą filmy w technologii 3D. Z kolei w drugiej sali zwiedzający poznają unikalną przyrodę regionu zaprezentowaną w odsłonach czterech pór roku. Wykorzystano tu między innymi technologię hologramu – gości powita Biała Dama, z którą związana jest zamkowa legenda.
 
- Po wejściu przechodzimy przez podłogę, na której mamy złudzenie, że woda się przed nami rozstępuje, a zimą pęka lód. Jest szereg kiosków edukacyjnych dla dzieci i dorosłych. Cała sala jest poświęcona edukacji biologicznej. Obok jest z kolei sala, w której będziemy wyświetlali dwa filmy w technologii 3D. Będą tam latały nietoperze, będziemy o nich edukowali. Będzie też emitowany film „Gmina Walim z lotu ptaka” - mówi wójt Walimia Adam Hausman.
 
Koszt całego projektu realizowanego w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Wałbrzyskiej, opiewa na kwotę prawie 13,2 mln zł, z tego środki pozyskane to kwota 7,3 mln zł. 
 
 
W.Blicharz
foto:P.Tokarski
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno