Menu

Areszt dla podejrzewanego o zabójstwo 10-letniej Kristiny

Świdnicki sąd zdecydował o aresztowaniu  22-latka podejrzanego o zabójstwo 10-letniej Kristiny z Mrowin. Mężczyźnie postawiono dwa zarzuty - zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem i  podżegania do zabójstwa.

 


 

Areszt dla podejrzewanego o zabójstwo 10-letniej Kristiny
Prokuratura złożyła dziś  do sądu wniosek o areszt dla 22-letniego Jakuba A., sąd przychylił się do wniosku i najbliższe miesiące podejrzany spędzi wareszcie. 

Świdnicka prokuratura postawiła dwa zarzuty 22-latkowi - pierwszy zarzut to zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem, a drugi to podżeganie do zabójstwa.

Jak poinformował prokurator Mariusz Pindera z Prokuratury Okręgowej w Świdnicy, mężczyzna przyznał się do winy, miał też szukać kogoś, kto pomoże mu zabić 10-letnią Kristinę.

- Z naszych ustaleń wynika, że zabójstwo było zaplanowane i przygotowywane od dłuższego czasu. Nie ma w tej chwili żadnych zarzutów stawianych, żeby działał wspólnie w porozumieniu z kimkolwiek innym. Twierdzi, że zrobił to sam- mówił podczas wtorkowej konferencji prasowej prokurator Mariusz Pindera.

Nie wiadomo jakie były motywy działania 22-latka. Wiadomo jedynie, ze 10-latka znała mężczyznę i sama wsiadła do jego samochodu. Jak wynika z informacji reporterów RMF FM, 22-latek dobrze znał się z matką dziewczynki i był w niej zakochany. Kobieta miała jednak nie zwracać uwagi na niego i poświęcać więcej czasu córce. Niewykluczone więc, że motywem zbrodni była zazdrość. Dziewczynka miała być przeszkodą stojącą na drodze związku mężczyzny z jej matką.
 
Jakub A. od roku miał spotykać się z matką Kristiny. Przedstawiała go jako "kuzyna" – powiedzieli reporterkom Gazety Wyborczej sąsiedzi z Mrowin. Wiadomo też, że 22-latek miał odprowadzać jej dzieci do szkoły. Kristina znała więc 22-latka.  
 
Jak podaje natemat.pl to właśnie sąsiedzi poinformowali policję o ważnym szczególe - po zabójstwie Kristiny Jakub A., wcześniej częsty gość, nie pojawił się w Mrowinach ani razu.
 
 
 

adm
foto: ilustracyjne


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Komentarze

Niunia (24 czerwca 2019 7:57)
Powiesić sk****ela
Kali (21 czerwca 2019 0:43)
Nic mu nie zrobią jeszcze będą jego chronić nasze polskie prawo do puki sam sobie krzywdy nie zrobi człowiek nie zrobi nic.
Kali (21 czerwca 2019 0:42)
Nic mu nie zrobią jeszcze będą jego chronić nasze polskie prawo do puki sam sobie krzywdy nie zrobi człowiek nie zrobi nic.
Jaaaa (20 czerwca 2019 20:57)
Ja sobie nie wyobrażam co bym zrobiła i jak bym to zniosła na miejscu matki dziewczynki wiem tylko jedno ze nie dała bym mu zdechnąć szybko bym na rany mu sypała sól pieprz i kwasek cytrynowy a tylko po to by poczuł ból i konał w męczarni z bolem
Obserwator_Rzeczywistości (19 czerwca 2019 12:49)
Cytuję użytkownika: Mrowinyy
Cytuję użytkownika: Obserwator_Rzeczywistości
Bestia z Mrowin.
Tak wygląda Twoja bestia: https://postimg.cc/rK1SZ87x
... jesteś takim samym zerem jak sprawca mordu Jakub A.
Mrowinyy (19 czerwca 2019 10:57)
Cytuję użytkownika: Obserwator_Rzeczywistości
Bestia z Mrowin.
Tak wygląda Twoja bestia: https://postimg.cc/rK1SZ87x
. (19 czerwca 2019 10:08)
Takiego bydlaka to zabić tylko , jak można takie okrucieństwo zrobić ! Kara śmierci a nie areszt , nie jestem w stanie sobie wyobrazić co muszą czuć te kobiety..
Piotr (19 czerwca 2019 10:00)
W więzieniu będzie siedział w celi monitorowanej, pod stłą obserwacją strażnika. Jeżeli powie że jest załamany to wychowawca, psycholog i psychiatra będą musieli dbać o niego jak o przedszkolaka bo jest tzw. osadzonym medialnym. A jeżeli zrobią z niego os. "N" to będzie przebywał w ZK Wołów i włos z głowy spaść mu nie może bo zaraz przyjedzie kontrola z Ministerstwa i sprawdzi dlaczego największemu dobru dzieje się krzywda - no cóż mamy demokrację.
Tomek (19 czerwca 2019 7:11)
Już mu ławę grzeją. Gorące krzesła ha ha
Eru (18 czerwca 2019 21:08)
Koledzy już czekają w celi..
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

zabójstwo 10-latki  |   morderstwo w Mrowinach  |   policja  |   997  |   prokuratura  |   zamordował 10-latkę  |   Żarów  |   Mrowiny  |  

Mamy szybkiego komendanta

Warsztaty ''Bezpieczny Senior''

Złodzieje figurki Matki Bożej zatrzymani

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij