Areszt dla podejrzewanego o zabójstwo 10-letniej Kristiny

Świdnicki sąd zdecydował o aresztowaniu  22-latka podejrzanego o zabójstwo 10-letniej Kristiny z Mrowin. Mężczyźnie postawiono dwa zarzuty - zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem i  podżegania do zabójstwa.

 


 

Prokuratura złożyła dziś  do sądu wniosek o areszt dla 22-letniego Jakuba A., sąd przychylił się do wniosku i najbliższe miesiące podejrzany spędzi wareszcie. 

Świdnicka prokuratura postawiła dwa zarzuty 22-latkowi - pierwszy zarzut to zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem, a drugi to podżeganie do zabójstwa.

Jak poinformował prokurator Mariusz Pindera z Prokuratury Okręgowej w Świdnicy, mężczyzna przyznał się do winy, miał też szukać kogoś, kto pomoże mu zabić 10-letnią Kristinę.

- Z naszych ustaleń wynika, że zabójstwo było zaplanowane i przygotowywane od dłuższego czasu. Nie ma w tej chwili żadnych zarzutów stawianych, żeby działał wspólnie w porozumieniu z kimkolwiek innym. Twierdzi, że zrobił to sam- mówił podczas wtorkowej konferencji prasowej prokurator Mariusz Pindera.

Nie wiadomo jakie były motywy działania 22-latka. Wiadomo jedynie, ze 10-latka znała mężczyznę i sama wsiadła do jego samochodu. Jak wynika z informacji reporterów RMF FM, 22-latek dobrze znał się z matką dziewczynki i był w niej zakochany. Kobieta miała jednak nie zwracać uwagi na niego i poświęcać więcej czasu córce. Niewykluczone więc, że motywem zbrodni była zazdrość. Dziewczynka miała być przeszkodą stojącą na drodze związku mężczyzny z jej matką.
 
Jakub A. od roku miał spotykać się z matką Kristiny. Przedstawiała go jako "kuzyna" – powiedzieli reporterkom Gazety Wyborczej sąsiedzi z Mrowin. Wiadomo też, że 22-latek miał odprowadzać jej dzieci do szkoły. Kristina znała więc 22-latka.  
 
Jak podaje natemat.pl to właśnie sąsiedzi poinformowali policję o ważnym szczególe - po zabójstwie Kristiny Jakub A., wcześniej częsty gość, nie pojawił się w Mrowinach ani razu.
 

adm
foto: ilustracyjne


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno