"Metamorfozy" Doroty Zbroszko,w Bibliotece pod Atlantami

29 maja o godz. 17.00 zapraszamy do Galerii pod Atlantami na wernisaż wystawy "Metamorfozy"  Doroty Zbroszko, absolwentki Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. 

W pracy artystycznej zajmuje się malarstwem, grafiką, rysunkiem, rzeźbą oraz fotografią, często eksperymentuje i łączy różne techniki. Twórczość jest dla niej indywidualnym spojrzeniem na rzeczywistość, poszukiwaniem w różnorodnych gatunkach artystycznych i znaczeniowych. 
 
Metamorfozy to cykl prac, które wciąż się zmieniają, jak ulotność i przemijanie przyrody tak i te prace są żywym organizmem. Materiał z którym staram się współpracować to mój pędzel, mój ołówek moje dłutko… Daje wiele możliwości i napędza moją wyobraźnię… Ich struktura, miękkość, szorstkość, kruchość powodują skojarzenia, które w dalszej kolejności budują nowe rozwiązania, rodzą  nowe pomysły. Aspekty formalne wymagają eksperymentowania z materiałem, poszukiwania nowych metod, jednak ta praca otwiera nowe horyzonty, umożliwia ciągły rozwój oraz uczy pokory. Działam intuicyjnie i spontanicznie, czasem poddaję się rytmowi, materiał często sam podpowiada mi nowe układy.
 
Wernisaż w Bibliotece pod Atlantami

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

opr. kama
foto: użyczone

 

Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno