Firma Tristone buduje nową halę

Firma Tristone Flowtech Poland  od 21 lat produkująca przewody gumowe i plastikowe do aut stawia na dynamiczny rozwój. Odbyło się uroczyste wkopanie kamienia węgielnego pod nowo powstającą halę produkcyjną.

Docelowa powierzchnia użytkowa wraz z biurami i łącznikiem wynosić będzie 6200 m2, a łączny koszt budowy przekroczy 5 mln euro. 
 
W podpisaniu i wkopaniu kapsuły z aktem erekcyjnym wzięli udział  klienci, przedstawiciele władz miasta i firmy, które współpracują z Tristone. 
 
Uroczystość była bardzo efektowna. Przedstawiciele firmy wciskali guziki połączone przewodami z telebimem, na którym wypełniły się cieczą charakterystyczne trójkąty będące częścią loga firmy Tristone. Na gości czekał poczęstunek, zwiedzanie niedawno otwartej hali produkcyjnej i koncert z udziałem muzyków. W uroczystości wziął udział dyrektor generalny Tristone  Günter Frölich  
 
- Dzisiejszy dzień jest wielkim dniem dla historii i rozwoju firmy Tristone. Mamy dwie uroczystości – pierwsza to otwarcie nowo powstałej hali produkcyjnej, a druga to wmurowanie kamienia węgielnego pod nowopowstająca halę produkcyjną. Obie inwestycje związane są z dynamicznym rozwojem firmy. Stajemy się liderem, jeśli chodzi o produkcję przewodów, układów do napędów silników, nie tylko spalinowych, ale również hybrydowych, elektrycznych. - mówi dyrektor Tristone Flowtech Poland, Robert Proce. 
 
Hala „D” połączona będzie z istniejącą halą „A”, na której rozbudowaniu ulegną działy ekstrudowania i wulkanizowania węży gumowych, a znajdujące się tam obecnie działy montażu i magazyn wyrobów gotowych zostaną przeniesione na nową halę. Pozwoli to na stworzenie nowych miejsc pracy oraz osiągnięcie docelowo w 2020 r. sprzedaży w wysokości 72 mln euro.
 
Nowe inwestycje pozwolą firmie zwiększyć zatrudnienie. 
 
- Obie inwestycje wiążą się ze zwiększeniem zatrudnienia. Jest to spowodowane bardzo dynamicznym rozwojem i ilością projektów. Klienci nam ufają i oceniają naszą pracę bardzo dobrze. Zwiększymy znacznie park maszynowy, a także wzrośnie zatrudnienie w obu lokalizacjach. - mówi dyrektor Tristone Flowtech Poland, Robert Proce.
 
Planowana data zakończenia budowy nowej hali to marzec 2020 roku. 
 
 
red
foto: WTV
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno