Otwarcie 'Starej Remizy'
W najbliższą sobotę o godz. 16:00 na łące przy remizie (Zachełmie 33a ) - otwarcie Centrum Dziedzictwa i Aktywności Twórczej "Stara Remiza" w Zachełmiu - najmniejszego centrum kultury w Polsce.
 
 
Centrum stworzyli mieszkańcy małej, karkonoskiej wsi, liczącej 350 mieszkańców, by promować walory historyczne, kulturowe i przyrodnicze swojej okolicy.
 
W sobotę o godz. 13:00 z placu zabaw w Zachełmiu wyruszy też wycieczka Szlakiem Siedmiu Wzgórz. Uczestnicy przejdą wschodnią częścią Zachełmia - od Lawendowego Wzgórza do Kopy.
 
O godz. 16:00 rozpocznie się spotkanie przy remizie, ok. 16:30 nastąpi część oficjalna. Później w planach zwiedzanie remizy i wystawy haftu zachełmiańskiego, wieczorem zaplanowano biesiadę przy ognisku.
 
Samochód można  zostawić na dwóch parkingach przy ośrodku Barbara (okolice d. basenu oraz pętla autobusowa) oraz przy Karłowiczówce (przy wyjeździe z Zachełmia na Przesiekę). Nie będzie możliwości parkowania w bezpośrednim sąsiedztwie Remizy.
 
Dla pierwszych gości, którzy przybędą na spotkanie o 16:00 - darmowy poczęstunek, fundowany przez Gminę Podgórzyn, a serwowany przez Hotel Concordia.
 
Osoby, które mogą pomóc - mogą pojawiać się codziennie ok. 17:00 w remizie, wciąż jest wiele do zrobienia.
 
Partnerami projektu są Gmina Podgórzyn, Karkonoski Park Narodowy, Zamek księcia Henryka i Zamek Chojnik. Dofinansowanie uzyskano z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, realizowanego przez UMWD i Partnerstwo Ducha Gór w Karpaczu.
 
 
red
foto:użyczone
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno