Miners: Football jeszcze bardziej amerykański

Drużyna Miners Wałbrzych ma nowego zawodnika. Prosto z kolebki  footballu amerykańskiego – Stanów Zjednoczonych, przyjechał nowy rozgrywający, Austin Stubbs. Ma 26 lat i od samego początku stał się silnym wzmocnieniem dla górników. 

Drużyna rozegrała z Amerykaninem dwa mecze, w których zdobyła zwycięstwo m.in. dzięki postawie quaterback'a. 
 
Austin Stubbs  gra w football od 4 roku życia. Zaczynał od bezkontaktowego footballu flagowego. W znaną wszystkim odmianę gra od 18 sezonów. Jego kariera na dobre rozpoczęła się kiedy trafił do prestiżowego(jeśli chodzi o football) liceum w Iowa. Później trafił do uniwersytetu w Minnesocie, gdzie powstał narodowy turniej, w którym wzięło udział 36 drużyn. Po czym przyjechał do Europy, by grać w Turcji i Serbii. Teraz przyszła pora na Polskę. 
 
W Stanach Zjednoczonych Austin Stubbs był asystentem trenera, po roku dostał propozycję zostania głównym trenerem licealnej drużyny w swoim rodzinnym mieście. W ostatnim roku jego drużyna wygrała 3 mecze. 
 
- Jestem z Des Moines Iowa. Jestem tutaj, by grać w Football Amerykański dla Miners. Trener Paweł Sołtysiak skontaktował się ze mną kilka miesięcy temu i zapytał, czy przyjadę grać w Wałbrzychu. Dogadaliśmy się i jestem tutaj.  - mówi zawodnik drużyny Miners, Austin Stubbs. 
 
Które punkty drużyny są najsilniejsze?
 
- Myślę, że drużyna ma dużo silnych punktów. Na chwilę obecną offence oline to siła drużyny.  - mówi zawodnik drużyny Miners, Austin Stubbs. 
 
Jak mówi sam zawodnik – został dobrze przyjęty, a koledzy z drużyny dbają o to, by dobrze się zaaklimatyzował. 
 
- Chłopaki z drużyny zrobili świetną robotę i pokazali mi miasto - podoba mi się. Jest to ładne, małe miasto. Można tu wiele zobaczyć i jest co robić. Górska sceneria jest piękna. - mówi zawodnik drużyny Miners, Austin Stubbs. 
 
Drużna Miners nie jest pierwszym kontaktem Austina  z Polakami grającymi w football.
 
- Znam dwóch chłopaków z Polski, którzy grają w football. W grałem z nimi w Europe Warriors , była to pewnego rodzaju drużyna gwiazd. Pojechaliśmy do Meksyku grać tam  z najlepszymi drużynami. Jeden z chłopaków Szymon grał dla Panthers Wrocław. Drugi  (Mateusz) grał dla Lowlanders Białystok. Graliśmy razem około roku. - mówi zawodnik drużyny Miners, Austin Stubbs. 
 
Jak zapowiada nowy nabytek drużyny-  z rozwojem sezonu będzie ona coraz silniejsza, lepsza i gotowa do play offów. Już teraz zaprasza na kolejne spotkanie. 
 
- Następny mecz rozgrywamy u siebie 20 lipca przeciwko Jaguars Kąty Wrocławskie. Graliśmy z nimi w pierwszym meczu sezonu. Pokonaliśmy ich 10 punktami. 7  lipca będziecie mogli znaleźć więcej informacji na facebooku drużyny. Widzimy się na miejscu.  - mówi zawodnik drużyny Miners, Austin Stubbs.
 
Austin Stubbs pozostnie w drużynie przez 4 miesiące. Potem jak sam mówi wróci do Stanów Zjednoczonych, by dalej pracować. 
 
pm
foto: WTV
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno