Jakub Kanik powołany na międzynarodowe zawody w Kijowie

W ostatnią sobotę czerwca w Kijowie rozegrany zostanie międzypaństwowy mecz lekkoatletyczny pomiędzy Ukrainą, Białorusią, Turcją, Rumunią oraz Polską. Wśród połowanych na zawody juniorów młodszych znalazł się jeden przedstawiciel LKS-u Górnik Wałbrzych.

Doskonały w wykonaniu Jakuba Kanika sezon lekkoatletyczny trwa w najlepsze. Po występach na arenie ogólnopolskiej zawodnika LKS-u Górnik Wałbrzych czeka start poza granicami kraju. 29 czerwca w Kijowie odbędzie się bowiem międzynarodowy mecz lekkoatletyczny, na który Polski Związek Lekkiej Atletyki powołał 30 zawodników.

 

Wśród wyróżnionych znalazło się miejsce dla podopiecznego trenera Franciszka Karpińskiego, którego najlepszy tegoroczny wynik, a zarazem rekord życiowy w pchnięciu kulą wynosi 17.47 m. Warto przy tym podkreślić, iż Kanik wraz Jarosławem Andrzejczakiem z MLKS-u Echo Twardogóra (rzut dyskiem) oraz Wiktorem Gruzdem (sztafeta) z MKS-u Osa Zgorzelec to jedyni przedstawiciele Dolnego Śląska w 30-osobowym składzie Polaków.

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
fot. archiwum (użyczone)
(ben)
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno