Skuteczny finisz trampkarzy Górnika Nowe Miasto

Świetną końcówkę zanotowali podopieczni trenera Arkadiusza Nowomiejskiego. W przedostatniej kolejce trampkarze Górnika Nowe Miasto pokonali Piasta Nowa Ruda, a więc bezpośredniego rywala w walce o utrzymanie w II lidze wojewódzkiej 2:0, aby na finiszu ligi w identycznym stosunku odprawić na wyjeździe mistrza rozgrywek - Parasol Wrocław.

Pojedynek w stolicy Dolnego Śląska toczył się pod pełne dyktando wałbrzyszan, którzy całkowicie zdominowali mistrza rozgrywek. Dość powiedzieć, iż przeciągu całego spotkania Parasol zaledwie jeden raz zagroził bramce Jakuba Raciniewskiego. Odwrotnie do przyjezdnych z Nowego Miasta, którzy przy nieco lepszej skuteczności mogli wręcz rozbić lidera II ligi wojewódzkiej trampkarzy.

Kluczowym elementem meczu okazały się rzuty rożne. W 15 minucie po jednym z nich wynik otworzył Miłosz Ilski, a pewne zwycięstwo chłopców Nowomiejskiego ustalił w 56 minucie w niemal identycznej sytuacji Jakub Błaszczyk, dzięki czemu niespodziewane, ale jak najbardziej zasłużone zwycięstwo Górników stało się faktem.

II liga wojewódzka trampkarzy
XIV kolejka
Parasol Wrocław - Górnik Nowe Miasto 0:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Miłosz Ilski (15), 0:2 Jakub Błaszczyk (56)
Górnik Nowe Miasto: Jakub Raciniewski, Mateusz Sidor, Jakub Nowomiejski, Przemysław Łyskawa, Krystian Kacprzyk, Miłosz Ilski, Adrian Gębski, Kacper Gawron, Mateusz Chełminiak, Jakub Błaszczyk, Mikołaj Krause oraz Szymon Boniecki, Michał Grabowski, Mikołaj Jargoła, Marcel Korela, Kacper Matuszko. Trener: Arkadiusz Nowomiejski

8. Górnik Wałbrzych  14  8  28:63
Z ligą pożegnały się Piast Nowa Ruda oraz Górnik Wałbrzych.

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com