Grill i Gulasz czyli smacznie w Walimiu

Znów w Walimiu było pysznie, wszystko za sprawą Festiwalu Gulaszu, który w tym roku zmienił formułę i od teraz nazywa się „GRILL&GULASZ”.

Dziewięć zespołów gotowało gulasz, biorąc udział w konkursie na ten najlepszy. Ale nowością było to, że przygotowano również potrawy z grilla. Walim Rajdowy częstował pysznymi hamburgerami z grilla, dyrektor Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu wraz z swoją ekipą serwował grillowane szaszłyki, a Wójt Gminy Walim, Adam Hausman oprócz wspaniałego gulaszu – który serwuje co roku, zaskoczył wszystkich pyszną karkówką, piersiami z kurczaka w majonezie i… krewetkami. 
 
W walimskim Parku Jordanowskim miała miejsce najsmaczniejsza impreza 
w regionie. Pomysłów na przygotowanie wyjątkowych potraw było mnóstwo, a w kolejnych stanowiskach konkursowych uwijano się doprawiając, mieszając i kosztując bulgoczące wywary. 
 
Najmłodsi brali udział w zabawach zorganizowanych przez profesjonalne animatorki, 
a wesołe sowy z Gminy Walim, radośnie latały to tu - to tam zaglądając do kociołków, zachęcając do wspólnej zabawy i z przyjemnością pozując do zdjęć.  Z okazji Dnia Ojca zorganizowana została loteria, w której do wygrania były wspaniałe nagrody.   
 
Na komisję konkursową czekało nie lada wyzwanie , ponieważ każda z przygotowanych potraw zachwycała smakiem i mistrzostwem wykonania. A spotkać można było przeróżne kombinacje smaków i dodatków. Od mocno mięsnych i ostrych, po aromatyczne, półsłodkie  i delikatne gulasze.  Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni. Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu, poza konkursem, przyznało szczególne wyróżnienie dla Walim Rajdowy za wspaniałe hamburgery z grilla. Jury  wyróżniło dwa gulasze – gulasz autobusiarza i gulasz z dzika.

Pierwsze miejsce przyznano za „Tajemniczy kociołek” Restauracji Osówka,
II miejsce zdobył „Gulasz Rudej” – przygotowany przez Danutę Lewandowską, natomiast III miejsce za „Biały gulasz” zdobył Walim Rajdowy. 
 opr. adm
foto: użyczone


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno