Lato w Teatrze Lalki i Aktora
W Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu właśnie rozpoczęły się bezpłatne dwutygodniowe półkolonie teatralne dla dzieci w wieku 8 – 12 lat. 
Tegoroczna edycja Lata w Teatrze nosi nazwę Stąd Wyrastają Korzenie Drzew. 
 
To właśnie wokół rzeczonego drzewa skupiają się prace dzieci uczestniczących w warsztatach – mówi Karolina Sobolewska, jedna z koordynatorek projektu i prowadząca warsztaty.
 
–Badamy, skąd wyrastają korzenie wałbrzyskich drzew i sprawdzamy, skąd wyrastamy my sami. Zbieramy wspomnienia i rodzinne historie. Odnajdujemy stare zabawki i pożółkłe fotografie. Przypominamy sobie piosenki i dźwięki z dzieciństwa – dodaje. 
 
 
Zajęcia mają charakter interdyscyplinarnych spotkań, bowiem prowadzone są przez pedagogów i specjalistów z różnych dziedzin. Wśród proponowanych aktywności znajdują się nie tylko zajęcia stricte teatralne, ale również tekstowe, ruchowe, dźwiękowe, plastyczne, filmowe, przyrodnicze i sensoryczne. 
 
W zajęciach uczestniczy prawie 30 dzieci z Wałbrzycha i okolic.
 
Efektem ich pracy będzie wielki finał, który odbędzie się na Dużej Scenie Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu 6 lipca o godz. 12:00.
 
Zadanie realizowane jest w ramach ogólnopolskiego programu LATO W TEATRZE, który organizowany jest ze środków Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego w Warszawie, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Gminy Wałbrzych. 
 
red
foto: WTV
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno