Tańsze parkowanie przy ul. Sokołowskiego

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej (27 czerwca) procedowana będzie uchwała w sprawie obniżenia stawki abonamentu parkingowego "na okaziciela" w obrębie ul. Sokołowskiego.

 


Dotychczas kierowcy parkujący często przy ul. Sokołowskiego mogli wykupić abonament typu "O" (na okaziciela) w wysokości 150 zł za miesiąc lub 400 zł za kwartał, według ogólnego cennika obowiązującego w tzw. II strefie parkowania. Według nowych zasad w tym miejscu pojawi się wyjątek a opłaty wynosić będą 50 zł za miesiąc i 150 zł za kwartał.
 
Czym podyktowane są te zmiany? Jak czytamy w uzasadnieniu do uchwały:
 
Proponuje się (...) wprowadzenie abonamentu na ul. Sokołowskiego w II strefie płatnego parkowania, w związku niepełnym wykorzystaniem miejsc postojowych w tym rejonie parkowania oraz zgłaszanych przez kierujących pojazdami oraz instytucji znajdujących się w sąsiedztwie rejonu parkowania zapotrzebowaniem na odrębną usługę abonamentową. 
 
Niespełna rok temu radni Prawa i Sprawiedliwości próbowali przeforsować pomysł całkowitego zniesienia opłat za parkowanie przy ul. Sokołowskiego. Wówczas nie spotkało się to z pozytywnym przyjęciem większości rady ani prezydenta miasta. 
 
Pozostałe opłaty tym razem pozostają bez zmian. Doprecyzowany natomiast ma być punkt, którym mowa o limicie abonamentów typu "M" (dla mieszkańców). Będzie można wykupić maksymalnie dwa abonamenty na dany lokal mieszkalny (adres). Dotychczas zapisy uchwały można było rozumieć jako "dwa pojazdy na mieszkańca". Po zmianach na przykład małżonkowie zameldowani pod wspólnym adresem, posiadający trzy samochody będą mogli wykupić jedynie dwa abonamenty w preferencyjnych cenach 50 zł za pierwszy i 100 zł za drugi pojazd na 12 miesięcy. Przypominamy, że abonamant typu "M" nie dotyczy parkowania w całym mieście a jedynie strefy w pobliżu miejsca zamieszkania.
 
plr
foto: archiwum
źródło: BIP UM w Wałbrzychu
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno