Menu

Piąta edycja Pikniku Ekologicznego za nami

Zielone przestrzenie wałbrzyskiego parku na Piaskowej Górze stały się miejscem piątego już Pikniku Ekologicznego firmy Toyota.

Piąta edycja Pikniku Ekologicznego za nami
Podobnie jak w latach ubiegłych na wałbrzyszan czekały liczne konkursy oraz kreatywne zabawy związane z ekologią. Piknik organizowany tradycyjnie w czerwcu czyli Zielonym Miesiącu, w którym Toyota na całym świecie prowadzi kampanię prośrodowiskową, z każdym rokiem przyciągał coraz więcej zainteresowanych. Z tego też względu zdecydowano o przeniesieniu imprezy w nowe miejsce, korzystając z rozległych terenów Parku Miejskiego na Piaskowej Górze (Skwer Sybiraków).
 
W czasie pikniku można było sprawdzić swoje umiejętności i wiedzę dotyczące ekologii, między innymi w głównym konkursie, w którym nagrodą był rower. Choć pytania nie należały do najłatwiejszych, dominowały dobre odpowiedzi. Trudnym wyzwaniem okazał się konkurs Eko Segregator, który weryfikował wiedzę o tym jak segregować odpady.
 
– W trakcie naszych Ekologicznych Pikników przekonujemy się jak z jednej strony tematy ekologii wzbudzają zainteresowanie i to przedstawiane właśnie w takiej piknikowej formie, a z drugiej – jak wiele wiedzy i umiejętności jest jeszcze do przekazania. Cieszy nas, że w tych działaniach współpracujemy z Prezydentem Romanem Szełemejem i dolnośląskimi firmami, w tym z fabryką Toyoty w Wałbrzychu, która razem z nami zainicjowała to wydarzenie. – wyjaśnia Aldona Ziółkowska  organizatorka Pikniku Ekologicznego.
 
Zainteresowanie przyciągały także stoiska partnerów pikniku. W namiocie Toyota Motor Manufacturing Poland uczestnicy mogli sprawdzić swoje umiejętności ekologicznej jazdy na ekosymulatorze.
 
Dzieci i dorośli chętnie sprawdzali także, co kryje nowoczesny pojazd do odbierania odpadów prezentowany przez Albę, a na stoisku tej firmy na najmłodszych czekały m.in. gry i zabawy edukacyjne.  Firma SolTech prezentowała rozwiązania domowe związane z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii. Firma Faurecia organizowała konkursy oraz prezentowała profil przedsiębiorstwa. Dzięki Akademii Małego Odkrywcy „KidsTech" można było sprawdzić jak łączyć wiedzę o ekologii z techniką i dobrą zabawą, na przykład w programowanie.
 
Kreatywne, edukacyjne i praktyczne warsztaty  dla dzieci piąty już raz licznie gromadziły dzieci i dorosłych i co równie ważne przybliżały wałbrzyską ideę akcji #StopPlastik, która szerokim echem odbiła się w całym kraju. Na tych warsztatach dzieci mogły nauczyć się wykonać samodzielnie rzeczy codziennego użytku np. torbę na zakupy. W czasie wydarzenia nie zabrakło typowo piknikowych atrakcji jak skakanie po dmuchańcach, gier i zabaw czy koncertu, w którym wystąpiła Edyta Nawrocka.
 
 
 
info i foto: użyczone
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.co
 

 

Komentarze

;D (26 czerwca 2019 0:19)
Cytuję użytkownika: Jacek
Firmy na strefie niech zaczną płacić podatki jak inne zakłady pracy które są poza nią a wtedy za te pieniążki państwo będzie mogło zainwestować w ekologię w Polsce.
Tak, tak! Zwłaszcza że państwo jest znane z tego, że inwestuje pieniądze w ekologię. Tylko jakieś dostanie - zaraz ekologizuje. Za-kurna-raz!
Jacek (25 czerwca 2019 11:26)
Firmy na strefie niech zaczną płacić podatki jak inne zakłady pracy które są poza nią a wtedy za te pieniążki państwo będzie mogło zainwestować w ekologię w Polsce.

Dodaj komentarz

piknik  |   ekologiczny  |   impreza  |   zabawa  |   ekologia  |   toyota  |  

Posprzątali Niedźwiadki (FOTO)

Tour de Rynek - Mistrzostwa gry w kapsle (FOTO)

Imprezowa sobota na Black Diamonds Festival

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij