Piąta edycja Pikniku Ekologicznego za nami

Zielone przestrzenie wałbrzyskiego parku na Piaskowej Górze stały się miejscem piątego już Pikniku Ekologicznego firmy Toyota.

Podobnie jak w latach ubiegłych na wałbrzyszan czekały liczne konkursy oraz kreatywne zabawy związane z ekologią. Piknik organizowany tradycyjnie w czerwcu czyli Zielonym Miesiącu, w którym Toyota na całym świecie prowadzi kampanię prośrodowiskową, z każdym rokiem przyciągał coraz więcej zainteresowanych. Z tego też względu zdecydowano o przeniesieniu imprezy w nowe miejsce, korzystając z rozległych terenów Parku Miejskiego na Piaskowej Górze (Skwer Sybiraków).
 
W czasie pikniku można było sprawdzić swoje umiejętności i wiedzę dotyczące ekologii, między innymi w głównym konkursie, w którym nagrodą był rower. Choć pytania nie należały do najłatwiejszych, dominowały dobre odpowiedzi. Trudnym wyzwaniem okazał się konkurs Eko Segregator, który weryfikował wiedzę o tym jak segregować odpady.
 
– W trakcie naszych Ekologicznych Pikników przekonujemy się jak z jednej strony tematy ekologii wzbudzają zainteresowanie i to przedstawiane właśnie w takiej piknikowej formie, a z drugiej – jak wiele wiedzy i umiejętności jest jeszcze do przekazania. Cieszy nas, że w tych działaniach współpracujemy z Prezydentem Romanem Szełemejem i dolnośląskimi firmami, w tym z fabryką Toyoty w Wałbrzychu, która razem z nami zainicjowała to wydarzenie. – wyjaśnia Aldona Ziółkowska  organizatorka Pikniku Ekologicznego.
 
Zainteresowanie przyciągały także stoiska partnerów pikniku. W namiocie Toyota Motor Manufacturing Poland uczestnicy mogli sprawdzić swoje umiejętności ekologicznej jazdy na ekosymulatorze.
 
Dzieci i dorośli chętnie sprawdzali także, co kryje nowoczesny pojazd do odbierania odpadów prezentowany przez Albę, a na stoisku tej firmy na najmłodszych czekały m.in. gry i zabawy edukacyjne.  Firma SolTech prezentowała rozwiązania domowe związane z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii. Firma Faurecia organizowała konkursy oraz prezentowała profil przedsiębiorstwa. Dzięki Akademii Małego Odkrywcy „KidsTech" można było sprawdzić jak łączyć wiedzę o ekologii z techniką i dobrą zabawą, na przykład w programowanie.
 
Kreatywne, edukacyjne i praktyczne warsztaty  dla dzieci piąty już raz licznie gromadziły dzieci i dorosłych i co równie ważne przybliżały wałbrzyską ideę akcji #StopPlastik, która szerokim echem odbiła się w całym kraju. Na tych warsztatach dzieci mogły nauczyć się wykonać samodzielnie rzeczy codziennego użytku np. torbę na zakupy. W czasie wydarzenia nie zabrakło typowo piknikowych atrakcji jak skakanie po dmuchańcach, gier i zabaw czy koncertu, w którym wystąpiła Edyta Nawrocka.
 
 
info i foto: użyczone
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.co
 

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno