Warsztaty filmowe w Starej Kopalni

W Starej Kopalni odbędą się warsztaty filmowe dla dzieci. Projekt edukacji kulturalno-artystycznej skierowany do dzieci w wieku 8-12 lat w ramach Akademii Doktora Korczaka w Ośrodku Kultury i Sztuki we Wrocławiu oraz Starej Kopalni w Wałbrzychu.

Celem jest rozwój i edukacja dzieci poprzez zaangażowanie w działania artystyczne, nadawanie im wysokiej rangi i ukazywanie szerszej publiczności.

W ramach warsztatów plastyczno-filmowych grupy dzieci w dwóch kategoriach wiekowych (8-10 lat oraz 11-12 lat), pod kierunkiem edukatorów i filmowców, zrealizują w Starej Kopalni oraz w innych instytucjach kultury na Dolnym Śląsku krótkometrażowe filmy abstrakcyjne w oparciu o lokalne techniki rzemieślnicze budujące od dziesięcioleci tożsamość regionu.
 
Premiera filmów odbędzie się 4 października br. na Międzynarodowym Festiwalu Punto y Raya JUNIOR 2019 w Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu. Festiwal dedykowany jest dzieciom, a program Festiwalu przewiduje międzynarodowy konkurs abstrakcyjnych filmów autorstwa dzieci ocenianych przez dziecięce jury, pokazy filmowe, dziecięce występy audiowizualne, wystawę prac audiowizualnych, spotkania dla dzieci z artystami oraz bardzo szeroki program edukacyjny.
 
W czasie Festiwalu organizatorzy przygotują specjalną sesję poświęconą filmom z Dolnego Śląska.
Spotkania i warsztaty z dziećmi w Starej Kopalni odbędą się w pierwszym tygodniu lipca.
Termin pierwszego spotkania:
 
2 lipca:
I grupa "Białe i czarne złoto Wałbrzycha czyli porcelana i węgiel" (dzieci w wieku 8-10 lat) godz. 10:00-12:00
II grupa "Stara Kopalnia, górnictwo" (dzieci w wieku 11-12 lat) godz. 13:00-15:00
Szczegóły oraz zapisy: edukacja@starakopalnia.pl; tel: 74 667 09 12. Liczba miejsc ograniczona. 
 
Termin zgłaszania uczestników: do 28 czerwca 2019.
 
red
foto: WTV
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno