Co słychać w RWS na Piaskowej Górze?
Dziś odwiedzamy kolejny RWS w ramach naszego cyklu – tym razem wizytę złożyliśmy w RWS w dzielnicy Piaskowa Góra. Mieści się on przy ul. Hirszfelda 4.

 

Rady Wspólnoty Samorządowej jako jednostki pomocnicze Urzędu Miejskiego funkcjonują od 2004 roku.  Zadaniem RWS-ów jest integrowanie i aktywizowanie mieszkańców, organizowanie zajęć, a także pomoc w rozwiązywaniu problemów i kontakcie z władzami samorządowymi. 
 
Kolejnym RWS-em, który odwiedziliśmy jest ten na Piaskowej Górze. Jest to przede wszystkim miejsce spotkań, zarówno z członkami Rady Wspólnoty Samorządowej jak i radnymi miejskimi.
 
- Jeśli mieszkańcy chcą spotkać się z kimś z rady to jesteśmy zawsze we wtorki od godziny 16 do 17. Jest biuro porad prawnych, są radni którzy mają dyżury - mówi radna Renata Wierzbicka.
 
 
Jakie zadania realizuje RWS na Piaskowej Górze?
 
- Zadań w RWS jest bardzo dużo. Najważniejsze jest to, że zawsze we wtorki jest kilka osób z rady i każdy może się z nami spotkać. Współpracujemy ze szkołami, z prezydentem i z każdą osobą, która do nas przychodzi. Problemy, z jakimi borykają się mieszkańcy nie są wielkie, bo prezydent  załatwia je od ręki. Funkcjonuje tu także biuro porad prawnych. Organizujemy różnego rodzaju spotkania, współpracujemy z wałbrzyskim Hospicjum. Angażujemy też mieszkańców, organizujemy spotkania z policją, z ekologami - mówi radna Renata Wierzbicka.
 
Za tydzień kolejny RWS w ramach naszego cyklu.
 
wb
foto:P.Tokarski
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno