GOPR szkolił się na Szczelińcu

Ratownicy górscy z Grupy Wałbrzysko - Kłodzkiej odbyli szkolenie na Szczelińcu Wielkim.

Tegoroczny, tygodniowy kurs pierwszego stopnia upłynął pod znakiem, dobrej pogody jak i dobrej atmosfery, a przede wszystkim intensywnych zajęć.
Kurs został przeprowadzony w gronie Grupy Regionalnej W-K i GOPR Karkonosze.
Codzienny rozruch poranny, oraz poznawanie topografii terenu, wywołały pozytywne wrażenia, bez wątpienia rzutując na dobrą przyszłość ratowników górskich.
 
Przyszli ratownicy od podstaw uczyli się poruszania się w terenie eksponowanym z asekuracją, budowy stanowisk, poprawnych węzłów, poręczowania, zjazdów i wychodzenia w przyrządach zaciskowych, budowy układów wyciągowych, oraz wielu innych sytuacji, które pomagały ratownikom w utrwaleniu zdobytej wiedzy.
 
Jak informuje GOPR - Programu szkolenia nie w pełni udało się zrealizować, ale jednego możemy być pewni, przyszli ratownicy będą potrafili przeprowadzić akcję ratowniczą w terenie trudno dostępnym, czy też eksponowanym z zastosowaniem technik linowych, co potwierdzili w ostatnim dniu szkolenia, przeprowadzając akcję ratowniczą na Szczelińcu Wielkim z Piekiełka z zastosowaniem technik linowych.
 
 
red
foto: Arkady Dąbrowski  (fb Grupy Wałbrzysko-Kłodzkiej GOPR)
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno