Pędził 140 km/h ulicami miasta

Jechał prawie trzy razy szybciej niż dopuszczają przepisy - świdniccy policjanci zatrzymali 26-latka, który pędził przez miasto 140 kilometrów na godzinę. Poza mandatem i punktami karnymi stracił prawo jazdy na 3 miesiące.
 

Tym razem padł rekord - o 6:30 rano, policjanci zatrzymali 26-latka, który jechał motocyklem Yamaha na  ograniczeniu do „pięćdziesiątki” z prędkością aż 140 km/h.
Mężczyzna został ukarany mandatem (400 zł.), otrzymał też 10 punktów karnych oraz, co chyba najbardziej dotkliwe, stracił  prawo jazdy na 3 miesiące.
 
Policja przypomina, iż zgodnie z obowiązującymi  przepisami, każdy z uczestników ruchu drogowego po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h  straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Dokument jest odbierany bezpośrednio przez kontrolującego policjanta. Jeżeli pomimo zakazu osoba taka nadal będzie kierować pojazdem, okres odebrania uprawnień przedłużony zostanie do 6 miesięcy. Jeśli w tym czasie sytuacja się powtórzy, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Będzie to oznaczało  konieczność ponownego zdawania egzaminu na prawo jazdy.

opr. adm
foto: ilustracyjne (pixabay)


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno