Apelują do burmistrza Boguszowa Jacka C. by ustąpił ze stanowiska

Opozycyjni radni Boguszowa Gorc apelują do burmistrza Jacka C. by ustąpił ze stanowiska. Apel złożony został na ręce przewodniczącego rady. Przypomnijmy, że burmistrz C. przebywa od pół roku w areszcie.

Opozycyjni radni nie chcą by burmistrzem Boguszowa Gorc był nadal oskarżony o przyjęcie łapówki i wyrządzenia Gminie Boguszów – Gorce szkody w wielkich rozmiarach w kwocie ponad 4 milionów złotych, Jacek C. Burmistrz od ponad pół roku przebywa w areszcie, sąd przedłużył mu areszt do 15 września. 

Opozycyjni radni złożyli na ręce przewodniczącego Rady Miasta Boguszowa Gorc apel, w którym zwracają się do burmistrza Jacka C. by ten ustąpił ze stanowiska. Dziś, jak informuje radny Daniel Geming, nad apelem pochylą się radni podczas sesji rady miasta i jeżeli przegłosują wniosek opozycyjnych radnych, apel ma zostać przekazany przebywającemu w areszcie Jackowi C. 

W apelu czytamy między innymi:
 

Panie Burmistrzu, Zwracamy się do Pana z apelem o ustąpienie ze stanowiska.
Od dnia 20 listopada 2018, w którym złożył Pan ślubowanie i zobowiązał się do przestrzegania prawa i korzystania z mocy urzędu wyłącznie na rzecz rozwoju Gminy i jej mieszkańców, minęło już sześć miesięcy, z czego ponad pięć spędził Pan w areszcie. Nie do nas należy rozstrzygnięcie czy postawione Panu liczne zarzuty są słuszne, czy nie. Chcemy natomiast zwrócić Pana uwagę na bezpośrednie skutki zaistniałej sytuacji. Czy zdaje Pan sobie sprawę, że utrzymując mandat burmistrza, naraża Pan nas wszystkich na duże, i wciąż rosnące straty wizerunkowe i finansowe? 
 
Ostatnie blisko sześć miesięcy to dla naszego miasta okres bardzo trudny. Dziś już jest dla nas oczywiste, że nie unikniemy kolejnych wyborów. Ma Pan możliwość zmniejszenia długu, jaki zaciągnął Pan wobec wszystkich mieszkańców Boguszowa-Gorc, zrzekając się mandatu, a tym samym oszczędzając nam kosztów związanych z organizacją referendum.
 

Poniżej pełen tekst apelu do Burmistrza Boguszowa Gorc, Jacka C. 
Czytaj też:
Burmistrz Boguszowa Jacek C. z zarzutem przyjęcia łapówki
Nowe zarzuty dla Jacka C. 
Sąd przedłużył areszt burmistrzowi Jackowi C. 
Nie obniżą pensji aresztowanemu burmistrzowi Boguszowa   
Sąd kolejny raz przedłużył areszt burmistrzowi Boguszowa Jackowi C. 

pos
foto: walbrzych24.com

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno