Menu

Zarzuty za próbę samosądu w Mrowinach

Próba samosądu w Mrowinach. Prokuratura Rejonowa w Świdnicy postawiła zarzuty mężczyźnie, który miał rzucić koktajlem Mołotowa w dom jednej z rodzin. Podejrzany zauważył policję na terenie posesji i sądził, że chodzi o zabójstwo 10-letniej Kristiny. 

Zarzuty za próbę samosądu w Mrowinach
Do zdarzenia doszło 15 czerwca na terenie Mrowin, krótko po tym jak znaleziono ciało brutalnie zamordowanej 10-letniej Kristiny. Jeden z mieszkańców gminy Żarów rzucił koktajlem Mołotowa w dom, przy którym wcześniej zauważył policję. Jak się okazało, funkcjonariusze przyjechali tam w związku z zupełnie inną sprawą.
 
- Jeden z mężczyzn rzucił tzw. koktajl Mołotowa na teren zabudowania, doszło do zapalenia trawy i elementów łatwopalnych. Nie doszło do pożaru - mówi prokurator rejonowy w Świdnicy Marek Rusin – Faktycznie na tej posesji policjanci zatrzymali mężczyznę, tyle tylko, że nie związanego z zabójstwem Kristiny, ale w związku z posiadaniem narkotyków.
 
Mężczyzna wyraził żal i przyznał, że poniosły go emocje.
 
- Mężczyzna przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się, złożył wyjaśnienia. Wyraził żal, skruchę, stwierdził że kierowały nim emocje. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji - wyjaśnia prokurator rejonowy w Świdnicy.
 
Mężczyźnie przedstawiono zarzut sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa powstania pożaru zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób. Grozi mu od 6 miesięcy do półtora roku więzienia.
 
W.Blicharz
 
 
foto:pixabay.com
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
 
 
 

Komentarze

drzewiarzoo27j (26 czerwca 2019 22:44)
Cytuję użytkownika: wyzwalacz
Nie, to media wyzwalają agresję. Media mają krew na rękach.Przykłady można mnożyć.
True. Nakręcają spiralkę.
wyzwalacz (26 czerwca 2019 21:04)
Nie, to media wyzwalają agresję. Media mają krew na rękach.Przykłady można mnożyć.
Urwinek (26 czerwca 2019 9:55)
Koleś za dużo filmów akcji się naoglądał.

Dodaj komentarz

samosąd  |   Mrowiny  |   lincz  |   prkuratura  |  

Jakub A. będzie ponownie zbadany - ruszył proces apelacyjny w...

Wraca sprawa mordercy 10-letniej Kristiny z Mrowin

Morderstwo 10-letniej Kristiny z Mrowin - prokuratura zaskarżyła wyrok

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij