Były burmistrz Świebodzic zatrzymany przez CBA

Były burmistrz Świebodzic Jan W. został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne - ustalili nieoficjalnie dziennikarze walbrzych24.com.  Aresztowany został także jego syn Tomasz  W. oraz dwójka adwokatów: Ryszard B. i Agnieszka G.

Centralne Biuro Antykorupcyjne Delegatura w Szczecinie zatrzymała 4 osoby w związku z powoływaniem się na wpływy w prokuraturze oraz udzielaniem korzyści majątkowej prokuratorowi w łącznej kwocie nie większej niż 10. 000 zł. Wcześniej śledztwo prowadziła delegatura CBA we Wrocławiu.
 
Zatrzymanym osobom zostaną przedstawione zarzuty dotyczące udzielania korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu i powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych.
 
Ze zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego wynika, że pieniądze zostały przekazane w zamian za prowadzenie postępowania karnego w sposób zgodny z oczekiwaniami osób udzielających korzyści. Do zdarzeń będących przedmiotem śledztwa doszło w latach 2009- 2010.

Jednym z aresztowanych, jak ustalili nieoficjalnie nasi dziennikarze jest były burmistrz Świebodzic Jan W.  Jan W. to  senator II kadencji (1991–1993).  W 1990 został wybrany na burmistrza Świebodzic z rekomendacji Komitetu Obywatelskiego (reelekcję na to stanowisko uzyskał w 1994). Wybory w 1998 na burmistrza miasta przegrał, uzyskując jedynie mandat radnego. Wybory na burmistrza Świebodzic wygrywał jeszcze dwa razy - 
w 2002 i w 2004 roku

W 2003 został skazany na karę dwóch lat pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na trzyletni okres próby za handel kradzionymi samochodami, a w 2004 na karę 10 miesięcy z warunkowym zawieszeniem na trzyletni okres próby za przekroczenie uprawnień podczas sprawowania funkcji burmistrza.
 
Wśród zatrzymanych mają znajdować się również wrocławscy adwokaci. Zatrzymani zostaną przewiezieni do Prokuratury Regionalnej w Szczecinie, gdzie usłyszą zarzuty. 
 
- Nasi agenci zatrzymali 4 osoby w związku ze sprawą przyjęcia korzyści majątkowej przez jednego z prokuratorów. Zatrzymani trafią do prokuratury regionalnej w Szczecinie. Tam usłyszą zarzuty, m.in. wręczenia łapówki funkcjonariuszowi publicznemu. - mówi Temistokles Brodowski z CBA. 
 
red
foto: WTV
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
 
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno