Gdzie można popływać?

W wakacje rozglądamy się za możliwością ochłodzenia w wodzie, najlepiej na otwartych kąpieliskach. Sprawdziliśmy gdzie warto wbrać się w poszukiwaniu bezpiecznych kąpieli na świeżym powietrzu.

W Wałbrzychu popływać można tylko w Aqua Zdroju. Gdy najdzie nas ochota na relaks na świeżym powietrzu musimy szukać ośrodków poza naszym miastem, ponieważ odkryty basen jest nadal w fazie planowania.
 
 
 
Świebodzice oferują basen przy Kompleksie Sportowo-Rekreacyjnym przy ul. Rekreacyjnej. Obiekt jest czynny codziennie w godzinach od 10:00 do 18:00. Na terenie znajdują się dwie niecki o głębokości do 1m i do 1,8m. Dla najmłodszych przygotowane są także brodziki. Kompleks oprócz basenów oferuje także boisko do piłki siatkowej - plażowej, kawiarnię czy miejsce do grillowania.
 
 
 
Nieco dalej, w Głuszycy przy ul. Dolnej również znajduje się odkryty basen. W tej chwili jest jeszcze nieczynny ale jak zapewnia Marta Czepil z  Urzędu Miejskiego w Głuszycy, wszystko wskazuje na to, że otwarcie sezonu kąpielowego nastąpi 1 lipca. Kompleks składa się z trzech niecek: duży basen, średni basen oraz brodzik. Na terenie obiektu znajduje się także boisko sportowe do gry w siatkówkę. 
 
 
Odkryte baseny oferuje także OSiR w Świdnicy przy ul. Śląskiej. Ośrodek działa od 15 czerwca i jest czynny codziennie w godz. 10:00-18:00.  Znajdziemy tam trzy niecki i brodzik.
 
 
25 czerwca otwarto sezon pływacki na basenie w Dobromierzu. Kompleks czynny jest przez cały tydzień w godzinach 10:00-18:00. Na terenie obiektu do dyspozycji gości przewidziano rozległy teren do plażowania, miejsce do grillowania, boisko do piłki siatkowej plażowej, zaplecze sanitarne, przebieralnie oraz letnią kawiarenkę.
 
 
W najbliższej okolicy warto też zwrócić uwagę na inne kąpieliska, oferujące bliższy kontakt z naturą i miękkie piaszczyste dno zamiast betonu. Od kilku lat dzięki wysiłkowi mieszkańców gminy Stare Bogaczowice a przede wszystkim Stowarzyszenia Jedynak funkcjonuje tam niewielki zalew z plażą oraz karczma. Otoczony lasem zbiornik to idealne miejsce na upalne dni, amatorzy opalania jak i ci którzy wolą relaksować się w cieniu znajdą tutaj coś dla siebie. Dostępne są także miejsca do grillowania i wyznaczone łowiska dla wędkarzy. Oficjalne otwarcie sezonu pływackiego zaplanowano na sobotę 29.06 podczas Pikniku Militarnego. Od tego dnia co tydzień w soboty i niedzielę będzie można kąpać się pod okiem ratowników w godzinach 10:00-18:00.
 
 
Dotychczas popływać można było także w cieniu Zamku Grodno. Urokliwa dolina nad Jeziorem Bystrzyckim do ciekawe miejsce dla osób poszukujących ciszy i spokoju. Kąpielisko "Słoneczne" znajduje się przy ul. Wodnej w Zagórzu Śląskim. W tym roku także zostanie otwarte i będzie zabezpieczone przez ratowników od 5 lipca do końca sierpnia w weekendy w godzinach 10:00-18:00. Przypominamy aby zwracać szczególną uwagę w tej okolicy czy kąpiemy się w miejscu wyznaczonym, ponieważ dno jeziora poza sprawdzoną strefą może być niebezpieczne.
 
 
Przypominamy, że podczas wypoczynku nad wodą najważniejsze jest bezpieczeństwo. Nie zachęcamy do korzystania z dzikich kąpielisk poza zasięgiem ratowników i przestrzegamy przed wchodzeniem do wody po alkoholu ponieważ wolelibyśmy w te wakacje nie pisać o tragicznych wypadkach. 
 
plr
foto: użyczone
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno