Burmistrz Jacek C. winny pomówienia dyrektora szkoły

W Sądzie Okręgowym w Świdnicy zapadł wyrok skazujący Jacka C., burmistrza Bguszowa-Gorc. Chodzi o pomówienie byłego dyrektora Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej – Curie w Szczawnie-Zdroju. Wyrok jest prawomocny.

 
19 lutego zapadł wyrok skazujący Jacka C. Sprawa dotyczy pomówienia byłego dyrektora Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej – Curie w Szczawnie-Zdroju, który został zwolniony z pracy gdy Jacek C. był jeszcze starostą powiatu wałbrzyskiego. 
 
Dyrektor szkoły został odwołany 24 marca 2017. Podano wówczas kilka powodów podjęcia takiej decyzji przez Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego. 
 
Jak informowała w lutym rzecznik Sądu Okręgowego w Świdnicy Marzena Rusin-Gielniewska, zapadł wyrok skazujący Jacka C. w związku z pismem skierowanym do Dolnośląskiego Kuratora Oświaty we Wrocławiu, w którym Jacek C. pomówił pokrzywdzonego o postępowanie i właściwości, które poniżyły go w opinii publicznej oraz naraziły na utratę zaufania potrzebnego do pełnienia stanowiska dyrektora szkoły.
 
Sąd wymierzył Jackowi C. karę 5 tysięcy złotych grzywny. Zasądzono nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego w wysokości 3 tysiące złotych. Wyrok był wówczas nieprawomocny.
 
Jak informuje rzecznik Sądu Okręgowego w Świdnicy Marzena Rusin-Gielniewska teraz prawomocny wyrok w tej sprawie wydał  Sąd Okręgowy w Świdnicy. Zmieniono jedynie opis czynu, czyli treść pomówienia, pozostałą część sąd utrzymał w mocy. Oznacza to, że wyrok jest skazujący, a Jacek C. musi zapłacić grzywnę. 
 

red

foto:walbrzych24.com

 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno