Po naukę i doświadczenie

Za Mateuszem Ropiakiem start w Mistrzostwach Europy juniorów młodszych we włoskiej Faenzie. I choć zapaśnik ZLKS Zagłębia Wałbrzych odpadł już w pierwszej rundzie, to trener Michał Jóskowski podkreśla, iż cenne doświadczenie, jakie zdobył jego podopieczny, zaprocentuje w kolejnych startach, chociażby lipcowych Młodzieżowych Igrzyskach Europejskich.

Już w I rundzie rozgrywanych we Włoszech Mistrzostw Europy juniorów młodszych nasz Mateusz Ropiak musiał uznać wyższość rywala z Łotwy. Niestety, przeciwnik odpadł w półfinale, co oznaczało koniec mistrzostw również dla wałbrzyszanina.
 
- Dla niego jednak sam start i reprezentowanie naszego kraju to duży sukces i wyróżnienie, a zdobyte doświadczenie powinno zaprocentować w kolejnych międzynarodowych występach -, powiedział trener Michał Jóskowski. Już w lipcu Mateusz wyjedzie do dalekiego Baku w Azerbejdżanie, gdzie będzie reprezentował Polskę podczas Młodzieżowych Igrzysk Europejskich.
 
Jak przyznał trener Jóskowski, po okresie pewnego zastoju zapasy ponownie cieszą się sporą popularnością w naszym mieście. - Młodzież ciągnie do nas. Dość powiedzieć, iż w grupie naborowej trenera Krzysztofa Szatko ćwiczy po 20 chłopaków, którzy ledwo mieszczą się na macie. To cieszy i potwierdza, że w najbliższych latach zapasy będą ponownie wizytówką Wałbrzycha -, podsumował Jóskowski.
 
Tymczasem już w najbliższy weekend kibicować będziemu innemu zapaśnikowi Zagłębia. Mowa o Oskarze Wawrzyszynie, który weźmie udział w rozgrywanych w Krakowie - Mistrzostwach Europy młodzików.
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
fot. użyczone
(ben)
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno