Menu

Klasa A: Czarni Wałbrzych - Unia Bogaczowice 4:0

Wygrywając w ostatniej kolejce 4:0 z Unią Bogaczowice Czarni Wałbrzych zapewnili sobie utrzymanie i w rezultacie kolejny sezon będą występować w A-klasie. Przez cały mecz przewaga gospodarzy nie podlegała dyskusji, którzy już do przerwy prowadzili 2:0, a po zmianie stron dołożyli jeszcze dwa trafienia nie dając szans przyjezdnym.

Od początku meczu zaznaczyła się przewaga wałbrzyszan, którzy pierwszą okazję do zdobycia gola mieli już w 3 minucie, gdy Łukasz Fiszer zagrał wzdłuż bramki do Kamila Szarka, a ten znalazł się sam przed Dariuszem Krynickim, jednak doświadczony bramkarz Unii obronił strzał pomocnika Czarnych. Minutę później tym razem Szarek dośrodkował z lewej strony w pole karne na krótki słupek do Fiszera i po sytuacyjnym uderzeniu napastnika gospodarzy piłka poszybowała minimalnie nad poprzeczką. Starania Czarnych przyniosły efekt w 12 minucie – Szarek dośrodkował z rzutu rożnego, a Wojciech Kumor głową umieścił futbolówkę w siatce. Po bramce nadal lepsi na placu gry byli gospodarze, którzy w 21 minucie mogli podwyższyć prowadzenie, gdy ponownie precyzyjną wrzutką z rzutu rożnego popisał się Szarek, ale tym razem Maciej Zawadzki uderzając głową spudłował. Siedem minut później Krynicki skiksował w polu karnym kierując piłkę pod nogi Tadeusza Chodackiego, ten jednak uderzył na pustą bramkę z ostrego kąta w słupek. W 38 minucie było 2:0 dla Czarnych, gdy Chodacki został sfaulowany w „16”, a rzut karny na gola zamienił Mateusz Kasprzyk. Do przerwy wałbrzyszanie prowadzili dwiema bramkami.

Po zmianie stron miejscowi nie zwalniali tempa i już w 53 minucie po podaniu Szarka w pole karne Fiszer wygrał przebitkę z obrońcą i mając przed sobą tylko bramkarza z bliska umieścił piłkę w siatce. Wznawiając grę od środka Jarosław Grzesiak próbował pokonać Bartłomieja Rudnickiego strzałem z kilkudziesięciu metrów, ale bramkarz Czarnych zdołał sparować futbolówkę na poprzeczkę. W 59 minucie Fiszer uderzył zza pola karnego, po interwencji Krynickiego gospodarzom został przyznany rzut rożny, a dośrodkowanie Kasprzyka strzałem z pierwszej piłki na gola zamienił Damian Sęk. W kolejnych fragmentach również i Unia zaczęła stwarzać okazje do zdobycia gola, a najaktywniejszy był wspomniany Grzesiak. Zawodnik gości nie był jednak w stanie w dogodnej sytuacji pokonać Rudnickiego, który najpierw instynktownie interweniował nogą, a następnie złapał strzał napastnika Bogaczowic. W 70 minucie Sęk zagrał na wolne pole do Rafała Baszaka, ten wpadł w „16” i uderzył po długim rogu, ale futbolówka minimalnie minęła prawy słupek. W ostatnich minutach działo się już niewiele – Czarni pilnowali wyniku, a rywale nie byli w stanie stworzyć sobie okazji do zaliczenia honorowego trafiania. Tym samym spotkanie zakończyło się w pełni zasłużonym zwycięstwem gospodarzy.

Klasa A
XXX kolejka
Czarni Wałbrzych – Unia Bogaczowice 4:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Wojciech Kumor (12), 2:0 Mateusz Kasprzyk (38), 3:0 Łukasz Fiszer (53), 4:0 Damian Sęk (59)
Czarni: B. Rudnicki, Gołek (64 Baszak), Nowicki, Zawadzki, Kula (76 Arski), Szarek (55 Misiak), Kumor, Sęk, Chodacki (58 Ziątek), Kasprzyk (67 Adamczyk), Fiszer. Trener: Leszek Derewecki

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com