Wymyśl imię dla sokoła

W gnieździe na kominie w PEC S.A. Wałbrzych od połowy maja mieszka młoda samica sokoła wędrownego. Sokolica upodobała sobie wałbrzyskie gniazdo i najprawdopodobniej uznała, że zamieszka tam na stałe. Zarząd firmy postanowił ogłosić konkurs na imię dla ptaka.

Po raz pierwszy w okolicach wałbrzyskiego Podzamcza dostrzeżono sokoły w roku 2014. W kolejnych latach obserwacje powtarzały się regularnie, dlatego miłośnicy przyrody zaproponowali zarządowi PEC S.A. zbudowanie gniazda na kominie ciepłowni, który jako najwyższa budowla w okolicy idealnie się do tego nadawał.
 
Gniazdo powstało w 2017 roku na wysokości 92 metrów. Częściowo wykonali je uczniowie z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii podczas zajęć praktycznych w Zespole Szkół nr 5. Instalacji podjęła się firma Pająk - Zakład Usług Wysokościowych Sławomir Baranowski. Od początku zainstalowano w nim dwie kamery, dzięki którym na żywo można podglądać co dzieje się w środku i na zewnątrz.
 
 
W tym roku w gnieździe zamieszkała samica sokoła wędrownego. Zarząd firmy PEC S.A. chciałby nadać jej imię a pomóc w tym może każdy. Propozycje można wysyłać na adres konkurs@pecsa.pl, imię powinno znaleźć się w temacie wiadomości. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 9 lipca. Dzień później na stronie konkursu pojawi się formularz w którym będzie można zagłosować wybierając najciekawsze propozycje. Konkurs potrwa do 28 lipca i przewidziano w nim nagrody.
 
Szczegłóły i regulamin konkursu znajdzieci e TUTAJ
 
plr
foto: pecsa.pl
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno