Remont Kamienieckiej - użyto materiałów wybuchowych

Trwa remont ulicy Kamienieckiej.  Na efekty jeszcze poczekamy – pojawiły się niespodziewane przeszkody. By usunąć skały, które uniemożliwiały remont, wykorzystywano między innymi materiały wybuchowe. 

Remont miał zakończyć się w maju, jednak pojawiły się utrudnienia – natrafiono na skałę, która znacznie opóźniła termin zakończenia prac.
 
- Wydaje się, że zakończenie remontu i uruchomienie normalnego ruchu na ul. Kamienieckiej powinno się zakończyć na przełomie sierpnia i września tego roku. W trakcie budowy nowego układu komunikacyjnego ul. Noworudzkiej i Kamienieckiej, wykonawca natrafił na obiektywne przeszkody, przede wszystkim na trudne podłoże, skałę, która nie była zdiagnozowana przed rozpoczęciem budowy - mówi prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
Usunięcie skały wymagało ogromnego nakładu pracy, głównie jeśli chodzi o usunięcie tej przeszkody. W tym celu wykorzystywano nawet materiały wybuchowe. Koszt realizacji zadania to blisko 13 mln zł.  
 
 
 
W.Blicharz
foto:P.Tokarski
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno