Kolekcjonerowi militariów grozi 8 lat więzienia

Zarzuty posiadania broni bez zezwolenia i amunicji oraz gromadzenia substancji, które mogą spowodować niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób usłyszał 22-latek z Mieroszowa u którego w mieszkaniu znaleziono niewybuchy i broń. Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia. 

Wyświetl galerię 1/8

Wszystko zaczeło się gdy policjanci z komisariatu w Boguszowie Gorcach  otrzymali zgłoszenie, że przed jednym z bloków przy ul. Kopernika w Mieroszowie kobieta usiłuje zakopać przedmiot przypominający granat.

- Kobieta oświadczyła, że w domu ma jeszcze więcej takich przedmiotów. W czasie przeszukania mieszkania zajmowanego przez 45-latkę i jej 22-letniego syna policjanci ujawnili 2 sztuki granatów, 2 sztuki pocisków artyleryjskich, pocisk do granatnika, amunicję oraz broń.  Cały arsenał, pochodził prawdopodobnie z czasów II Wojny Światowej.  - informuje Magdalena Korości z wałbrzyskiej policji. 


Niewybuchy zabezpieczyli i wywieźli saperzy z Głogowa, na czas gdy wynosili je z mieszkania, ewakuowano mieszkańców budynku i przyległych kamienic.
 

- W związku zagrożeniem podjęto decyzję o natychmiastowej ewakuacji osób na obszarze 300 metrów od miejsca zdarzenia. W sumie z sześciu budynków wielorodzinnych  ewakuowano 70 osób. Do czasu przybycia saperów z Jednostki Wojskowej w Głogowie zagrożony obszar został zabezpieczony przez policjantów oraz strażaków - informuje Koroscik.

22-latkowi grozi do 2 lat więzienia.
 
Policja apeluje: jeśli znajdziemy niewybuchy lub niewypały, pod żadnym pozorem nie wolno ich dotykać ani przenosić. Należy jak najszybciej powiadomić o takim znalezisku najbliższą jednostkę Policji. Porozmawiajmy na ten temat z naszymi dziećmi i uświadommy im zagrożenia związane ze znalezieniem takich niebezpiecznych przedmiotów.
adm
foto: KMP Wałbrzych

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno