Wałbrzych bez IV ligi

To już jest pewne. Górnik nie przystąpi do nadchodzącego sezonu IV ligi. Na jakim szczeblu wystąpią wałbrzyszanie, czy w klasie A, czy „okręgówce”, o tym zapewne przekonamy się w najbliższych dniach.

Zakończyło się Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia KP Górnik Wałbrzych. Zgodnie z zapowiedziami do dymisji podali się pozostali członkowie, czyli Piotr Michalak, Krzysztof Michalak oraz Grzegorz Michalak. Tym samym klub pozostał bez zarządu, a jedynie z prokurentem, czyli osobą, która może prowadzić bieżące sprawy, podejmować decyzje, a także reprezentować klub na zewnątrz. Prokurentem został Marcin Korba, który w najbliższy czwartek spotka się z prezydentem Romanem Szełemejem, a któremu pomagać będzie Czesław Grzesiak. Jak się dowiedzieliśmy, działacze rozmawiali z dwoma przedsiębiorcami z Wałbrzycha, którzy planowali samodzielnie poprowadzić klub, jednak biznesmeni ostatecznie zrezygnowali z przejęcia Górnika.

 

Efekt trudnej sytuacji finansowej klubu oraz rezygnacji działaczy jest taki, iż biało-niebiescy nie przystąpią do rozgrywek IV ligi. Część graczy już rozpoczęła poszukiwania nowych zespołów, kilku wyjedzie do Niemiec, Austrii, niektórzy przeniosą się zaś do Strzegomia. Jeśli chodzi o dalszą przyszłość pierwszego zespołu, to w grę wchodzi klasa A, choć według niepotwierdzonych informacji wałbrzyszanie mogliby wystartować w klasie okręgowej. Na jakim ostatecznie szczeblu, tego zapewne dowiemy się w pierwszych dniach lipca.

 

Czytaj również:

https://www.walbrzych24.com/artykul/20213/gornik-bez-trenerow-bez-iv-ligi

https://www.walbrzych24.com/artykul/19980/pilkarski-gornik-bez-prezesa

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
fot. archiwum
(ben)

 

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno