Postrzelił z wiatrówki przechodnia
Idąc ulicą wymachiwał wiatrówką - teraz grozi mu do 3 lat więzienia. Pijany 35-latek postrzelił z wiatrówki przypadkowego przechodnia - skończyło się w szpitalu. 
Do zdarzenia doszło na ulicy Sienkiewicza w Szczawnie Zdrój. Jak informuje Magdalena Korościk z wałbrzyskiej policji, mężczyzna wymachiwał niesioną wiatrówką, przerzucał ją z ręki do ręki, zarzucał to na jedno ramię, to na drugie. W pewnym momencie broń wystrzeliła i śrut trafił w palec nogi przechodzącego nieopodal 52-latka. Pokrzywdzony korzystał z pomocy medycznej. Po wyciągnięciu śrutu oraz założeniu szwów został zwolniony do domu. 
 
Policjanci zatrzymali 35-letniego sprawcę postrzału, mężczyzna był kompletnie pijany, w wydychanym powietrzu miał prawie 2,5 promila alkoholu. 

- Usłyszał zarzut z art. 160 kodeksu karnego- narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności  - informuje Magdfalena Koroscik. 

adm
foto: ilustracyjne (pixabay)


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno