5 osób z zarzutami za korupcję wyborczą w Boguszowie

Afera korupcyjna w Boguszowie - sprawa dotyczy ubiegłorocznych wyborów samorządowych. Zarzuty usłyszało już pięć osób. Sprawa ma charakter rozwojowy – Prokuratura Okręgowa w Świdnicy poszukuje kolejnych osób, które maczały palce w tej sprawie.

Śledztwo dotyczy korupcji wyborczej podczas wyborów samorządowych w Boguszowie Gorcach jesienią 2018 roku. Początkowo prokuratura postawiła w tej sprawie zarzuty dwóm osobom, w tej chwili jest ich 5. Chodzi o kupowanie głosów.
 
- To duże śledztwo, które zawiera wiele wątków. Jeśli chodzi o wątek korupcji to w tym zakresie zarzuty związane z korupcją wyborczą usłyszało pięć osób. Są to zarówno osoby, które przyjmowały korzyści majątkowe, jak i te, które te korzyści oferowały. Dla dobra postępowania, na tym etapie, nie ujawniamy więcej informacji - mówi rzecznik Prokuratury Okręgowej w Świdnicy Tomasz Orepuk.
 
Sprawa jest rozwojowa. Wobec osób, które dobrowolnie zgłoszą się do Prokuratury Okręgowej w Świdnicy lub Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu Wydział do Walki z Korupcją i ujawnią okoliczności popełnienia przestępstwa – sąd może zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary lub odstąpić od jej wymierzenia.
 
wb
foto:ilustracyjne
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno