Przebudowa Młynarskiej 29 - co tu powstanie?

Rewitalizacja w ścisłym centrum Wałbrzycha. Przy ul. Młynarskiej 29 powstanie Wałbrzyski Inkubator Przedsiębiorczości. Koszt tej inwestycji to ponad 6.2 mln zł, dofinansowanie UE - prawie 3.5 mln zł.

Dzięki wsparciu Unii Europejskiej oraz Europejskiego Banku Inwestycyjnego w kamienicy przy Młynarskiej 29 powstanie Wałbrzyski Inkubator Przedsiębiorczości. Dawniej mieściła się tutaj szkoła, jednak od dawna budynek niszczeje. 

 
- Ten projekt związany jest z pobudzaniem przedsiębiorczości, szczególnie młodych, zakładających nowe, innowacyjne, a czasami niesłychanie ciekawe biznesy, które będą mogli tutaj inkubować. Mamy nadzieję, że ten inkubator przedsiębiorczości będzie odgrywał pozytywna rolę w Wałbrzychu - mówi prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
 
Jeszcze w tym miesiącu miasto ogłosi przetarg na wykonawcę. Inwestycja ma zostać zrealizowana do końca przyszłego roku. 
 
- To jest projekt, który przygotowujemy i staramy się zrealizować już od niemal 3 lat. Przeprowadziliśmy szerokie konsultacje społeczne z uczniami i nauczycielami dotyczące tego czego będą potrzebowali młodzi ludzie, którzy zdecydują się na własną działalność gospodarczą. W wyniku tych badań wyszło, że potrzebujemy powierzchni biurowej z szerokim wsparciem administracyjnym, gdzie młodzi ludzie będą mogli rozpoczynać swoja działalność – mówi mówi zastępca kierownika Biura Zarządzania Strategicznego, Nadzoru Właścicielskiego, Funduszy Europejskich i Rozwoju Gospodarczego UM w Wałbrzychu Kamil Orpel.  
 
 
To nie jedyne prace planowane w tej okolicy. Wyremontowana zostanie także sama ul. Młynarska i prostopadła do niej ul. Świętej Kingi. W planach jest także rewitalizacja budynku domu parafialnego Parafii pw. Aniołów Stróżów, na co również pozyskano środki z Unii Europejskiej. 
 

 

wb

foto:P.Tokarski

 

 

 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno