Azjatyckie Talenty w Książu (FOTO)

Z okazji obchodów 146. rocznicy urodzin Księżnej Daisy i 7, rocznicy powstania fundacji jej imienia w Zamku Książ zorganizowano wyjątkowy koncert.

Wyświetl galerię 1/25

Znana i ceniona na świecie pianistka, obecnie mieszkanka Szczawna-Zdroju Atsuko Seta już w ubiegłym roku raczyła publiczność swoim muzycznym talentem. Tym razem to ona postanowiła sprawić prezent wszystkim wałbrzyszanom i zaprosiła do nas czwórkę młodych, niezwykle zdolnych muzyków. Każdy z nich ma na swoim koncie wiele osiągnięć, w tym wygrane w prestiżowych, międzynarodowych konkursach. Każdy z nich zagrał na innym instrumencie. Były flety, skrzypce, fortepian a nawet gitara. Niektórym akopaniowała osobiście Atsuko Seta.

 

 

Wielką niespodziankę sprawiła także hrabianka Felicitas von Hochberg, która przekazała w depozyt fundacji portret Księżnej Daisy. To oryginalny obraz namalowany w 1908 roku przez włoskiego malarza Julio Pastriniego. Dotychczas zdobił ściany domu hrabianki a od dziś zajmie godne miejsce na zamkowej ścianie.

 

 

plr

foto: P.Tokarski

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com

Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno