Psychiatrzy zbadają podejrzanego o zabójstwo 10-latki

Jakub A., 22-letni student podejrzany o zabójstwo 10-letniej Kristyny z Mrowin zostanie zabadany przez psychiatrów czy  jest poczytalny. 

Przypomnijmy, 10-letnia Kristina wyszła rano do szkoły, ale nie wróciła do domu.  Martwą dziewczynkę znalazł kilka godzin później (około godz. 17:00) mieszkaniec podżarowskiej wsi Mrowiny.  Przyczyną śmierci 10-letniej dziewczynki były rany kłute klatki piersiowej i szyi.

Podejrzany o morderstwo 22-letni student Jakub A. został zatrzymany kilka dni później. 
Prokuratura postawiła mu dwa zarzuty: morderstwa ze szczególnym okrucieństwem i podżegania innej osoby do udziału w zabójstwie. Mężczyzna przyznał się do stawianych mu zarzutów, w tej chwili przebywa w areszcie. 

Decyzją prokuratury Jakub A. zostanie zbadany przez biegłych psychiatrów. Jak informuje Tomasz Orepuk z Prokuratury Okręgowej w Świdnicy,  biegli zostali już powołani, najpierw będzie to jednorazowe badania, później gdy zajdzie taka potrzeba może zostać skierowany na badania dodatkowe włącznie z obserwacja psychiatryczną.  Jakub A. jak informuje jego obrońca, od roku leczył się psychiatrycznie. 


Czytaj też:
Jakub A. zatrzymany
Areszt dla Jakuba A.
Zarzuty za próbę samosądu w Mrowinach 

opr. adm
foto:  Dolnośląska Policja

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno