43 nowe mieszkania komunalne w Wałbrzychu

Już jutro otwarcie ofert złożonych przez potencjalnych wykonawców nowych mieszkań komunalnych w Wałbrzychu. Przy ul. Staszica powstaną 43 mieszkania.

Inwestycja zostanie zrealizowana przy udziale dofinansowania z Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Koszt to około 12 mln zł.
 
- Mieszkania powstaną w miejscu, gdzie przed kilkudziesięcioma laty rozebrano kamienice w związku ze szkodami górniczymi. To miejsce jest w bliskim sąsiedztwie już zbudowanych 25 mieszkań, które powstały przed dwoma laty - mówi prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
Nowe mieszkania komunalne to element rewitalizacji Nowego Miasta. Mają się tutaj osiedlić między innymi młode rodziny z dziećmi.
 
- Będziemy realizować rewitalizację poprzez budowę nowoczesnych domów z mieszkaniami komunalnymi w budynkach, które stylizacją przypominają te z lat 20- i 30-stych ubiegłego wieku – wyjaśnia prezydent Wałbrzycha.
 
Zgodnie z projektem będzie to czterokondygnacyjny budynek, którego konstrukcja będzie się wpisywać w okoliczną zabudowę. Inwestycja ma być gotowa w 12 miesięcy od momentu rozpoczęcia budowy. 
 
W.Blicharz
foto:ilustracyjne
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno