Menu

43 nowe mieszkania komunalne w Wałbrzychu

Już jutro otwarcie ofert złożonych przez potencjalnych wykonawców nowych mieszkań komunalnych w Wałbrzychu. Przy ul. Staszica powstaną 43 mieszkania.

43 nowe mieszkania komunalne w Wałbrzychu
Inwestycja zostanie zrealizowana przy udziale dofinansowania z Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Koszt to około 12 mln zł.
 
- Mieszkania powstaną w miejscu, gdzie przed kilkudziesięcioma laty rozebrano kamienice w związku ze szkodami górniczymi. To miejsce jest w bliskim sąsiedztwie już zbudowanych 25 mieszkań, które powstały przed dwoma laty - mówi prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
Nowe mieszkania komunalne to element rewitalizacji Nowego Miasta. Mają się tutaj osiedlić między innymi młode rodziny z dziećmi.
 
- Będziemy realizować rewitalizację poprzez budowę nowoczesnych domów z mieszkaniami komunalnymi w budynkach, które stylizacją przypominają te z lat 20- i 30-stych ubiegłego wieku – wyjaśnia prezydent Wałbrzycha.
 
Zgodnie z projektem będzie to czterokondygnacyjny budynek, którego konstrukcja będzie się wpisywać w okoliczną zabudowę. Inwestycja ma być gotowa w 12 miesięcy od momentu rozpoczęcia budowy. 
 
 
W.Blicharz
foto:ilustracyjne
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

mieszkania  |   komunalne  |   Staszica  |   Wałbrzych  |   klucze  |   prezydent  |  

Dziki w Śródmieściu Wałbrzycha, ryś w Jugowie

Prawie 200 kontroli wałbrzyskich autobusów

Wałbrzych: pracownica poczty przywłaszczyła pieniądze

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij