Dzieci sadziły drzewa w Ksiażu

Edukacja teatralna, ekologiczna a przede wszystkim ciekawie spędzony czas - tak w skrócie można opisać projekt Lato w Teatrze, który trwa właśnie w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu. W ramach warsztatów uczestnicy między innymi sadzili drzewa w parku Zamku Książ.

Wyświetl galerię 1/19
Lato w Teatrze to ogólnopolski projekt realizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. W 40 miejscowościach w Polsce dzieciaki przez 2 tygodnie pracują w teatrach nad stworzeniem własnego przedstawienia. Zanim jednak powstanie dzieci biorą udział w róznorodnych warsztatach tematycznych.
 
- Nasz projekt pod nazwą "Stąd wyrastają korzenie drzew" to projekt tożsamościowy mocno związany z Wałbrzychem, z przodkami naszych uczestników i miejscami, w których dorastają. Postanowiliśmy działać nie tylko w teatrze ale w przestrzeni całego miasta. Dziś jesteśmy w Książu i sadzimy drzewa, które są symbolem nas samych, dzieciaków które tu wyrastają na ważnych i mądrych ludzi - mówi Marta Kurowska, prezes Fundacji t:, współorganizator Lata w Teatrze w Wałbrzychu.
 
 
W ramach warsztatów dzieci posadziły w parku zamkowym 6 młodych lip drobnolistnych.
 
- Dla Zamku Ksiaż najważniejszym walorem tego projektu jest udział dzieci. To, że jest to projekt tożsamościowy i ekologiczny. Dzięki temu uczestnicy wiedzą skąd pochodzą a ponadto zostawiają trwały ślad na terenie parku w Zamku Książ. Liczymy, że będą wracać tu ze swoimi rodzinami i pokazywać, że wspólnie tworzymy to miejsce i historię - mówi prezes Zamku Ksiaż Anna Żabska.
 
 
Finał projektu i podsumowanie wszystkich działań zaplanowano na najbliższą sobotę. Dzieci zaprezentują swój spektakl na deskach Teatru Lalki i Akora w Wałbrzychu o godzinie 12:00.
 
plr
foto: P.Tokarski
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno