34. Parada Górnicza we Freibergu
W miniony weekend we Freibergu k. Drezn zorganizowano 34. Paradę Górniczą. Jest to coroczne święto, na które zapraszane są władze Wałbrzycha, Wałbrzyskie Stowarzyszenia Górnicze oraz przedstawiciele Starej Kopalni w Wałbrzychu. 
W tym roku przypada 20-lecie partnerstwa miast Wałbrzycha i Freiberga, które łączą długoletnie tradycje górnicze. Jedną z takich tradycji jest Parada Górnicza we Freibergu, w której co roku uczestniczy delegacja z naszego miasta.
 
W dniu poprzedzającym paradę goście z Wałbrzycha mieli okazję zwiedzić Kopalnię Srebra "Reiche Zeche". Zwieńczeniem kilkudniowego wydarzenia było nabożeństwo w katedrze św. Marii i górnicza parada ulicami Freiberga. Uroczystości wzbogacały liczne koncerty, punkty z regionalnymi produktami  i rękodziełem.  
 
Warto wspomnieć że, przewodnicząca Komisji Miast Partnerskich Wałbrzych – Freiberg Renate Schönborn została w tym roku uhonorowana tytułem „Zasłużony dla Miasta Wałbrzych” za ogromny wkład i zaangażowanie w rozwój tej współpracy.
 
W ramach partnerstwa obu miast górnicy z Freiberga biorą udział w Festiwalu Tradycji Górniczych Barbórka w Wałbrzychu, z kolei górnicy wałbrzyscy uczestniczą w czerwcowych Paradach Górniczych, a delegacja z Wałbrzycha była kilkukrotnie obecna podczas Weekendu Miast Partnerskich we Freibergu.
 
opr.red
foto:użyczone
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno