16 kamienic odzyska dawny blask

16 wałbrzyskich kamienic odzyska dawny blask. Nie będzie to kosmetyczny, ale kompleksowy remont, w ramach którego przewidziany jest m.in. montaż wind. - Będą to prawdziwe kamienice XXI wieku  - mówi prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

Kamienice przeznaczone do remontu znajdują się na terenie Śródmieścia, ale też Podgórza, Nowego Miasta i Starego Zdroju. Ich wygląd zostanie zmieniony i powrócą do stanu sprzed kilkudziesięciu lat. Finalnie, mieszkańcy którzy się tu wprowadzą, będą mieli zapewniony wysoki standard. W planach jest montaż wind i wymiana ogrzewania.
 
- 16 kamienic w Śródmieściu Wałbrzycha, na Podgórzu i na Nowym Mieście, zostanie kompletnie przebudowanych w ramach programu rewitalizacji ze środków Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Chcemy te budynki całkowicie przebudować w środku, zachowując ich zewnętrzny charakter. W tych budynkach będą windy, wszystkie udogodnienia, a także centralne, ekologiczne źródła ciepła. Nie wiemy jeszcze jakie. Będą to prawdziwe kamienice XXI wieku  - mówi prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
Gruntowny remont kamienic nie będzie możliwy bez, przynajmniej chwilowego, wysiedlenia mieszkańców. Część z nich, po zakończeniu prac, powróci do swoich mieszkań.
 
- Niektóre osoby zajmują te lokale bezumownie, niektóre lokale są puste. Tym mieszkańcom, którzy płacą czynsz i są najemcami, proponujemy mieszkania przejściowe, albo nowe mieszkania. Staramy się wczuć indywidualnie w sytuację każdego mieszkańca. Wszystkie te mieszkania, to będą mieszkania komunalne  - wyjaśnia prezydent Wałbrzycha.
 
Lista kamienic do remontu:
 
- ul. Kubeckiego 1
- ul. Kubeckiego 2
- ul. Piłsudskiego 84
- ul. Niepodległości 14
- ul. Niepodległości 16
- ul. Gen. Zajączka 7
- ul. Gen. Zajączka 8
- ul. Kościelna 6A
- ul. Mickiewicza 2A
- ul. Młynarska 37
- ul. Moniuszki 10A
- ul. Traugutta 5
- ul. Pocztowa 26
- ul. Wyzwolenia 36, 38
- ul. Moniuszki 13-15.
 
wb
foto:ilustracyjne
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno