Znamy wyniki matur

Centralna Komisja Egzaminacyjna podała średnie wyniki matur. Jak poszło w tym roku uczniom?

Matura to dla większości uczniów spore wyzwanie i nerwy. W tym roku było wyjątkowo gorąco, głównie za sprawą strajku nauczycieli i ryzyka nieprzeprowadzenia klasyfikacji uczniów. Ostatecznie strajk zawieszono jeszcze przed rozpoczęciem egzaminów.
 
Egzamin zdało w całej Polsce 80,5% piszących. (w liceach ogólnokształcących 86,4%, a w technikach 70,5%). 12,9% uczniów nie zdało egzaminu z jednego przedmiotu i przysługuje im prawo do wrześniowej poprawki.
 
Jak wygląda w tym roku średnia z poszczególnych przedmiotów?  Jeśli chodzi o język polski – średnia to 52%. Co ze zmorą niektórych uczniów, czyli matematyką? Średnia to 58%. Najczęściej wybieranym językiem obcym był angielski – średnia 73%.
 
Jak poszło uczniom na terenie Dolnego Śląska?  Pozytywnym wynikiem może się pochwalić 78,5%. Jeżeli chodzi o wyniki na poziomie podstawowym, język polski – średnia to 51,8%, matematyka 56,3%, a język angielski 73,9%.
 
Szczegółowe informacje będą dostępne po 10 września.
 
wb
foto:ilustracyjne
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno