Plac za BWA - co tu powstanie?

Co z niezagospodarowanym placem za Galerią BWA przy ul. Słowackiego? Władze miasta mają już plany związane z tym miejscem.

Część tego terenu została już zagospodarowana na miejsce parkingowe. Co jeszcze tu powstanie?
 
- Tutaj znajduje się nie tylko parking. Jest również ogródek kawowy, są posadzone piękne drzewa. To miejsce można w szerszym rozumieniu tego słowa określić jako przestrzeń publiczną. To miejsce jest również wykorzystywane w dużym stopniu na miejsca parkingowe. Widzimy potrzebę poszerzenia tej przestrzeni. Opróżniliśmy już większość garaży, które znajdują się na zapleczu kamienic przy ul. Słowackiego i w tym roku prawdopodobnie poszerzymy tę przestrzeń. Powoli przygotowujemy projekt dotyczący zagospodarowania tego terenu. Będą tam kolejne miejsca parkingowe, ale co ważne, także duży plac zabaw dla rodzin z dziećmi i teren zielony z nasadzeniami drzew. Chodzi o to, by mieszkańcy Śródmieścia mogli tu miło spędzić czas - mówi prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
 
W tej chwili nie ma możliwości przejścia przez teren wspólnoty mieszkaniowej przy Galerii BWA. Wielu mieszkańców na to narzeka, możliwe, że niebawem się to zmieni.
 
- Będziemy starali się uzyskać dostęp przez wspólnotę przy ul. Słowackiego, tak byśmy mogli poruszać się tamtędy „skrótem”. Chodzi na przykład o osoby odwiedzające Filharmonię Sudecką - wyjaśnia prezydent Wałbrzycha.
 
 
A Wy co sądzicie o takich miejscach rekreacyjnych w centrum miasta? Powinno być ich więcej, czy raczej miasto powinno postawić na jak największą liczbę miejsc parkingowych?

 

wb

foto:P.Tokarski

 

 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno