Korupcja wyborcza w Boguszowie - kolejne zatrzymanie

Kolejna osoba zatrzymana w sprawie korupcji wyborczej w Boguszowie Gorcach. Zatrzymana jest prawdopodobnie radną wybrną z Komitetu Wyborczego aresztowanego burmistrza Jacka C.  Do tej pory zarzuty usłyszało już 5 osób, sprawa jest rozwojowa - informuje prokuratura. 

Sprawa dotyczy kupowania głosów podczas wyborów samorządowych jesienią 2018 roku w Boguszowie Gorcach. Prokuratura postawiła zarzuty pięciu osobom. Jak informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Świdnicy Tomasz Orepuk "są to zarówno osoby, które przyjmowały korzyści majątkowe, jak i te, które te korzyści oferowały". 


Dziś zatrzymano kolejną osobę, informację potwierdza rzecznik dolnośląskiej policji. Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, zatrzymana jest prawdopodobnie radną z Komitetu Wyborcego przebywającego od ponad pół roku w areszcie burmistrza Boguszowa Gorc, Jacka C. W tej chwili prokuratura i policja dla dobra śledztwa nie udziela zbyt wielu informacji. 

 
Sprawa jest rozwojowa, prawdopodobnie bedą kolejne zatrzymania. Wobec osób, które dobrowolnie zgłoszą się do świdnickiej prokuratury  lub Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu (Wydział do Walki z Korupcją)  – sąd może zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary lub odstąpić od jej wymierzenia. Prokuratura Okręgowa w Świdnicy wystosowała specjalny komunikat w tej sprawie.
 
„wobec osób, które dobrowolnie zgłoszą się do Prokuratury Okręgowej w Świdnicy lub Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu Wydział do Walki z Korupcją i ujawnią okoliczności popełnienia wymienionych wyżej czynów może być zgodnie z przepisem art. 250a § 4 k.k. zastosowane nadzwyczajne złagodzenie kary, bądź też sąd może odstąpić od wymierzenia kary”.

Czytaj też:
5 osób z zarzutami za korupcję w Boguszowie
Wiesz coś o kupowaniu głosów w Boguszowie?


adm
foto: użyczone

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno