Radna z Boguszowa w areszcie

Afera korupcyjna w Boguszowie zatacza coraz szersze kręgi. Do aresztu trafiła jedna z radnych Boguszowa Gorc. Kobieta usłyszała zarzuty związane z korupcją wyborczą, nie przyznaje się do winy. 

Śledztwo prowadzone przez Prokuraturę Okręgową w Świdnicy dotyczy kupowania głosów podczas wyborów samorządowych jesienią 2018 roku w Boguszowie Gorcach. Prokuratura postawiła zarzuty już pięciu osobom, które zarówno przyjmowały łapówkę  jak i ją oferowały. Teraz zarzuty usłyszała kolejna osoba – to jedna z boguszowskich radnych, jak udało nam sie nieoficjalnie ustalić z Komitetu Wyborczego Jacka C.
 
- Wątek korupcji wyborczej dotyczy wyborów zarówno na burmistrza Boguszowa-Gorc, jak i wyborów do rady miasta w Boguszowie-Gorcach. W tym wątku zarzuty do tej pory przedstawiono sześciu osobom. Są to osoby, które zarówno kupowały głosy, jak i sprzedawały. Pięć z tych osób przyznało się do zarzucanych im czynów i złożyło obszerne wyjaśnienia opisujące cały proceder. Jedna z tych osób się nie przyznała. Jedną z tych osób jest radna miasta Boguszów Gorce - mówi rzecznik Prokuratury Okręgowej w Świdnicy Tomasz Orepuk.
 
Kobieta trafiła do aresztu na dwa miesiące, bo jak informuje rzecznik prokuratury, istniało „wysokie prawdopodobieństwo mataczenia w sprawie”.
 
Przypomnijmy, w grudniu ubiegłego roku do aresztu trafił burmistrz Boguszowa Gorc, Jacek C. Sprawa jest rozwojowa, prawdopodobnie będą kolejne zatrzymania, dlatego prokuratura nie może ujawniać zbyt wielu szczegółów tej sprawy.
 
Jak informowaliśmy, Prokuratura Okręgowa w Świdnicy wystosowała specjalny komunikat - osoby, które dobrowolnie zgłoszą się do świdnickiej prokuratury lub Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu (Wydział do Walki z Korupcją)  – sąd może zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary lub odstąpić od jej wymierzenia.
 
red
foto:ilustracyjne
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno